Китайські лікарі з Уханя, міста, яке стало епіцентром поширення коронавірусу по світу, вказали західним медикам на три ключові помилки, які вони повторюють, борючись із інфекцією. Стаття з детальними поясненнями з'явилася у Bloomberg сьогодні.
Так, йдеться про недостатній захист медиків, які контактують із хворими, незадовільні масштаби тестування, а також недостатню увагу до небезпеки зараження дітей.
Найсерйознішою помилкою лікарі назвали недостатню захищеність медичних працівників, які доглядають за пацієнтами. Через це зростає рівень захворюваності серед лікарів і медсестер. Так в Ухані в перші тижні боротьби з коронавірусом, заразилися тисячі медпрацівників, мінімум 46 з них померли, так як не вистачало засобів захисту.
Наступною помилкою є симптоматика і повільне тестування. Китайські лікарі говорять, що у деяких заражених COVID-19 спочатку виникають лише легкі симптоми або вони зовсім не проявляються. Через це хворі несвідомо поширюють вірус серед інших людей. У зв'язку з цим китайські лікарі говорять про важливість проведення тестів, які дозволяють виявити захворювання на ранній стадії.
Однією з помилок китайські медики вважають неуважність до дитячого фактору. Незважаючи на те, що найвразливіша група заражених — це люди, старші за 60 років, діти так само можуть заразитися Covid-19. Більше того, деякі випадки взагалі закінчилися смертельним результатом, попередили у Всесвітній організації охорони здоров'я.
У зверненні медики зазначають, що згідно з дослідженням, опублікованим 16 березня в журналі Nature Medicine, дорослі у 2,7 рази частіше хворіють на цю хворобу, ніж діти.
Китайські лікарі звернули увагу на необхідність дотримуватися пильності навіть тоді, коли спалах інфекції виявляється локалізованим, адже виключати нові випадки інфікування не можна.
Нагадаємо, в Україні уже 7 зареєстрованих випадків зараження коронавірусом. Із них 4 випадки повязанні із внутрішньокраїнною передачею даного вірусу на території нашої країни. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабмін готовий ввести надзвичайний стан в зв'язку з поширенням коронавірусу.