Догори
Дати відгук

Лікарі розповіли що захищає від штаму «Дельта» 

Одна доза вакцин ефективна лише на 30–36 %.

1 хв на прочитання22 Липня 2021, 14:28
Фото: УНН Фото: УНН
Поділитись:

Дві дози вакцин Pfizer або Astra Zeneca показали майже таку ж ефективність від штаму «Дельта», яку вони демонстрували у боротьбі з раніше розповсюдженим штамом «Aльфа».  Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в New England Journal of Medicine.

Зазначається, що ефективність вакцини Pfizer (BNT162b2) від нового штаму «Дельта» після повного курсу імунізації із двох доз препарату становить 88,0 %, у той час як дві дози цієї вакцини захищали від штаму «Альфа» на 93,7 %.

Водночас, згідно з дослідженням, дві дози вакцини Astra Zeneca (ChAdOx1 nCoV-19) захищають від штаму «Дельта» на 67,0 % порівняно з 74,5 % захисту від попередньо розповсюдженого штаму «Альфа».

«Ми помітили лише незначні розбіжності в ефективності вакцин щодо варіанту «Дельта» порівняно з варіантом «Альфа» після отримання двох доз вакцин», — зазначили вчені.

Вони додали, що різниця є більшою в тому, що стосується боротьби вакцин зі штамом «Дельта» після введення лише однієї дози кожного із препаратів.

Так, одна доза вакцини Pfizer виявилася ефективною від цього штаму лише на 36 %, а одна доза препарату Astra Zeneca показала ефективність 30 %.

«Наше дослідження щодо послабленої ефективності після першої дози підтвердить намагання щодо максимального двохдозного введення вакцини серед уразливих груп населення на тлі циркуляції штаму «Дельта», — резюмували автори.

Нагадаємо, що в Олександрівській лікарні Києва виявлено шість випадків Дельта-штаму.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.