Догори
Дати відгук

Лікарі назвали продукти, що знижують артеріальний тиск

Ці продукти мають позитивний вплив на ваше здоров'я.

3 хв на прочитання30 Вересня 2022, 21:30
Фото:
EastFruit Фото: EastFruit
Поділитись:

Що таке гіпертонія? Артеріальний тиск – це сила, з якою кров давить на стінки артерій з кожним ударом серця. Нормою вважається тиск 120 (систолічний артеріальний тиск) на 80 (діастолічний артеріальний тиск).

Коли ці значення вищі, і часто досягають 140/90 або більше, це якраз випадок високого кров’яного тиску або гіпертонії, тому необхідно вживати заходів, щоб зменшити його.

Найбільш поширеними заходами є прийом фармацевтичних препаратів та внесення деяких змін до дієти та способу життя.

Збалансована дієта, безперечно, є одним з кращих натуральних засобів для зниження тиску. Це означає, що вона повинна включати продукти, які допомагають нормальній циркуляції крові та видаленню шкідливих речовин. Серед рекомендованих продуктів можна виділити:

Банани

Банан відомий тим, що містить:

 • Багато поживних речовин.
 • Енергетичний компонент, який бадьорить нас після спортивного тренування.
 • Високий вміст калію, що допомагає регулювати кров’яний тиск.
 • Тому ми рекомендуємо включити банани у свій щоденний раціон. В ідеалі також варто зменшити кількість натрію, яке ви споживаєте.

Пам’ятайте, що це включає не тільки зниження споживання солі, але й відмову від напівфабрикатів.

Кавун

Кавун допомагає природним способом знизити високий артеріальний тиск завдяки його здатності розширити кровоносні судини. Це також знижує ризик розвитку інсульту.

Кавун також забезпечує нас речовинами L-цитрулін та L-аргінін. Ці дві амінокислоти посилюють тонус судин, і навіть регулюють артеріальний тиск.

Ваш лікар сказав вам, що ваш рівень кров’яного тиску підвищений, але поки що це ще не така серйозна проблема, як гіпертонія? На щастя, завдяки кавуну ви можете уникнути ускладнень.

Шпинат

Шпинат містить органічні нітрати. Коли ці нітрати контактують з бактеріями ротової порожнини, утворюється оксид азоту, який має судинорозширюючі властивості. Це сприяє роботі артерій і дозволяє крові краще текти, що запобігає появі тромбів.

Якщо ви з’їдаєте хорошу порцію шпинату на день, ви зменшуєте ймовірність інсульту та гіпертонії. Радимо додавати шпинат у ваші смузі, так ви відчуєте приплив енергії і позбавитеся проблеми високого кров’яного тиску.

Молоте лляне насіння

Лляне насіння часто використовується при приготуванні хліба або ним посипають салати. В останні роки його широко використовують у лікувальному харчуванні завдяки наявності омега-3 жирних кислот, а також розчинних та нерозчинних волокон.

Все перелічене вище допомагає:

 • Зменшити високий артеріальний тиск при гіпертонії.
 • Зменшити рівень холестерину у крові.
 • Поліпшити здоров’я серця.

Вівсяні та пшеничні висівки

Вівсяне і пшеничні висівки багаті на розчинні волокна. Овес також багатий на калій і кальцій. Ці дві поживні речовини відіграють важливу роль зниження підвищеного артеріального тиску.

Розчинні волокна, які ми отримуємо з цих злаків:

 • Знижують рівень поганого холестерину (LDL) у крові
 • Підвищують чутливість до інсуліну
 • Знижують тиск при гіпертонії
 • Допомагають підтримувати здорову вагу

Гіпертонія може стати серйозною проблемою, якщо вчасно не вжити заходів, щоб контролювати її. На щастя, іноді все, що вам потрібно, це зробити невеликі зміни на користь здорового способу життя.

Додайте до свого раціону ці продукти, про які ви щойно прочитали, і щодня займайтеся спортом. Ви скоро побачите, що ваш тиск у нормі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.