Коронавірус пристосовується до наших рецепторів, змінюється симптоматика, вірус швидко мутує. На сьогодні вже маємо більше 6 тисяч його мутацій. За словами професора кафедри інфекційних хвороб Харківського національного медуніверситету Андрія Бондаренка, вірус в Китаї та нинішній, це віруси з різними клінічними картинами.
"Що ми мали в Ухані в листопаді-грудні 2019 року і що бачимо сьогодні в європейських країнах? Інша клінічна картина. Якщо ми візьмемо відомі дані з Китаю на березень 2020-го, то не побачимо інформації про аносмію, тобто втрату нюху у пацієнтів, як і втрати смакових відчуттів. А зараз це вважається одним з основних симптомів, що розвивається при ковіді",— зауважив медик у інтерв'ю Укрінформу.
Бондаренко звертає увагу, що китайці зовсім не описували, що є ураження кон’юктиви ока, в європейських країнах це трапляється.
"В Ізраїлі взагалі видали посібник про висипання при коронавірусі. Звісно, важко сказати, висипання – це симптом, чи прояв якоїсь супутньої патології, що була в пацієнта до ковіду та проявилася під час захворювання, і в Україні ми не бачимо такої кількості якихось висипань. З другого боку, там може циркулювати інший вірус", — говорить Андрій Бондаренко.
Відомо,лідерами антирейтингу з нових випадків COVID-19 стали Київ та Одещина.