Лікар назвала 5 способів знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань

2 хв на прочитання24 Червня 2022, 08:11
Фото: Зоря Полтавщини

За даними ВООЗ, хвороби серцево-судинної системи є основною причиною смертності людей у ​​всьому світі.

.Розповідаємо у цій статті про п'ять найефективніших способів зниження ризику захворювань, спираючись на рекомендації лікаря.

Лікарі стверджують, що знизити ризики розвитку патологій серця та судин можна, якщо вести здоровий спосіб життя та виключити головні фактори ризику. Британський лікар-терапевт Ріанна МакКлімонт розповіла, як боротися із захворюваннями серцево-судинної системи. 

Хто "поганий", а хто "хороший"

Відомо, що холестерин буває двох видів, один із яких – «хороший», інший – «поганий». Якщо «хороший» не потребує коригування, то «поганого» слід позбавлятися якнайшвидше. У чому причина? Справа в тому, що поганий холестерин осідає на стінках судин і формує так звані бляшки, що порушують роботу кровопостачання.

За словами фахівця, скоротивши споживання насичених жирів, кинувши палити і додавши до свого щоденного раціону велику кількість продуктів із вмістом клітковини, можна нормалізувати рівень холестерину в крові. Також експерт рекомендувала вести активний спосіб життя та займатися спортом, адже лише так можна знизити ризик розвитку захворювань серця та судин.

Насичені жири

Мабуть, ніщо так не впливає на рівень поганого холестерину, як споживання насичених жирів. Ріанна МакКлімонт зазначила, що, виключивши з раціону їжу, багату на насичені жири, можна знизити ризик хвороб серця аж на 17 відсотків. Більше того, якщо ви перейдете на ненасичені олії, наприклад, на соняшникову та оливкову та загалом зменшите споживання жирів, тоді ви зможете знизити ризик патологій на 30 відсотків.

Терапевт повідомила, що споживання близько трьох грамів розчинної клітковини на день, що міститься як у фруктах, так і в цільнозернових, допоможе скоротити ризик розвитку хвороб. Відмова від куріння, оброблених продуктів та спортивна активність – також чудова профілактика серцевих захворювань, зазначила фахівець.

Варто знати, як часто потрібно міняти постільну білизну без шкоди для здоров’я.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: