«Київську Амазонію» треба рятувати, активісти закликають долучатися (фото)

2 хв на прочитання19 Жовтня 2020, 15:59

Самі світлини її не врятують

Екоактивісти запрошують усіх киян та гостей міста завітати в урочище Горбачиха, яке називають «Київською Амазонією». Для цього потрібно прописати в гугл-карті координати 50.4626819, 30.5780287. І поквапитися, бо над урочищем нависла загроза забудови.

Аби перешкодити забудовникам, які нависають над заказником, та привернути увагу до проблеми, екоактивісти влаштували кілька мистецьких фотосесій.

«Я наштовхнулася на фото цієї локації в мережі й зацікавилася – адже завжди знаходжуся в пошуку красивих місць для фотозйомок. Попередньо з'їздивши в урочище, була вражена естетикою й енергетикою місцини. А вже потім, коли побачила, що Амазонію дивним чином позбавили захисту й віддали в оренду під забудову, вирішила провести там фотопленер, аби за допомогою фотографій звернути увагу на унікальність цієї оази, яку ми можемо втратити. Це, звичайно, невеликий внесок, але все ж, я сподіваюсь, допомога активістам, які намагаються захистити урочище від забудови», – розповіла  GreenPost головна натхненниця й організаторка акції, відома під ніком Покахонтас Кампучійська.

Проте активісти не сподіваються лише на силу мистецтва, а просять усіх долучатися до боротьби за Горбачиху. Для цього навіть не треба виходити з дому.

Активісти нагадують: наразі справу Горбачихи розглядає комісаріат Ради Європи з питань порушення Україною Бернської конвенції. Щоб допомогти йому більше дізнатися про природу «Київської Амазонії», а принагідно нагадати Міністерству екології, що потрібно зберегти унікальне урочище Горбачиха, можна:

  1. Ставити в постах про Горбачиху хештеги: #Horbachykha #заказникГорбачиха #урочищеГорбачиха #горбачиха  #saveHorbachykha
  2. Тегати через @ Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Bern Convention: Protecting Europe’s biodiversity
  3. Зайти в Google Maps і додати свої фото або відгук про відвідання – на гугл-мапі є точка Urochyshche Horbachykha.
  4. Приєднатися до групи в Фейсбук Заказник Горбачиха  і/або підписатися чи просто лайкнути сторінку в інстаграмі save_horbachykha.
  5. Роблячи в соцмережах пост або додаючи світлину з Горбачихи, додавати місце: Заказник Горбачиха.

Ми вже розповідали про те, що активісти рятують заказник від забудови творчо – мистецькою фотосесією (фото).

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: