Пʼятниця, 30 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Активісти рятують заказник від забудови творчо – мистецькою фотосесією (фото)

Інакше урочище Горбачиха приречене, бо у забудовника на нього плани

2 хв на прочитання17 Жовтня 2020, 17:48
Поділитись:

Фотограф Анастасія Талпа здійснила спробу привернути увагу громадськості до «Київської Амазонії» – оази унікальної екосистеми на Русанівських садах. Ідеться про майже 83 га лісу, який став прихистком для рідкісних рослин й тварин.

У своєму дописі в соцмережі Фейсбук фотограф розповіла, що в Горбачисі живуть бобри й норки, а в прибережній акваторії є «зимувальні ями», в яких переживає найлютіші морози риба. Крім цього, урочище є частиною дніпровського екологічного коридору – головного шляху міграцій птахів Європи.

«Не дарма Горбачиха охороняється двома міжнародними конвенціями – Бернською (про охорону дикої флори і фауни) і Боннською (про збереження видів диких тварин, що мігрують). Але 2021 року ця місцевість за документами перестає бути заповідною (до речі, не підкажете, як це взагалі можливо?), і на неї вже давно точить зуб один із київських забудовників, який хоче там звести варіант "рубльовки" з причалом для яхт й іншими атрибутами кошерного життя. Кажуть, що КАН девелопмент тільки й чекає запуску моста, щоб почати забудовувати цю оазу десятками висоток», – написала Анастасія Талпа.

Моделлю для фотосесії виступила екоактивістка Маруся Живіна. У своєму коментарі GreenPost вона розповіла, що спочатку захопилася назвою і світлинами  «Київської Амазонії», а тоді була вражена тим, що це місце хочуть забудувати попри статус заказника.

«В цих фото я бачу тільки естетику і красу – зв’язок людини і  Природи, Жінки і тендітності світу рослин. Ми бачили дерево, вирване з корінням на місці майбутньої забудови, а вже сесія закінчилась і ми йшли по домівках. Зараз я хочу подякувати Ігорю і Насті, фотографам, які підтримали мене в тому, аби залізти на пагорб, де знаходилось це понівечене дерево, роздягтись і лягти поруч. Велика  подяка тим, хто побачив, як я!!! А всі вислови тих, хто не  розуміє і має якесь перевернене до цього ставлення, підштовхують мене продовжувати подібні акції і фотосесії», – сказала Маруся Живіна.

Активістка розповідає, що, переглянувши відео про те, як активізм поєднується з мистецтвом, зрозуміла, що потрібно спробувати цей шлях.

«Вийти з плакатиком – це вже не працює»,
– говорить Маруся Живіна.

Раніше ми розповідали, як волонтери вирішили боротися зі стихійними сміттєзвалищами за допомогою сили мистецтва.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.