Догори
Дати відгук

Київське море відступило від берега на 1,5-2 метри: чим це загрожує?

Еколог пов'язав обміління водосховища з наслідками пошкодження Дніпровської ГЕС.

2 хв на прочитання29 Жовтня 2024, 08:58
ФОТО: Київське море / tsn.ua ФОТО: Київське море / tsn.ua
Поділитись:

У днівпровському водосховищі Київське море фіксують різке зниження рівня води. У соціальних мережах публікують відповідні фото. Місцеві жителі й екологи стверджують, що рівень води зменшився на 1,5 - 2 метри. Біля берега утворились нові мілини, а існуючі острови збільшилися вдвічі.

Еколог Олександр Соколенко виданню tsn.ua заявив, що такого ще не було: води практично немає, її рівень знизився до двох метрів. Додає, що добре знає місцевість, і на місцях новоутвореної мілини піску раніше не було.

"Рівень води у Київському водосховищі, як і у всіх штучних водоймах, пов’язаний зі скидами води на дамбі Київської ГЕС. Тобто, якщо більше скидається води, то відповідно менше води буде у водосховищі, але її стане більше у Києві. Там її рівень збільшиться на якийсь час. Все це штучно регулюється на греблі працівниками ГЕС, а також на її каналі. Гадаю, що спад рівня води у водосховищі пов'язаний з якимось роботами на Київській ГЕС, а от з якими саме невідомо", – розповів експерт.

Під час таких скидів води, найбільше потерпає північна частина Київського водосховища, розташована у Чернігівській області. Там є великі ділянки заболочених територій - безліч проток, невеликих боліт та озерець. Вся ця система зневоднюється і там буде масово гинути риба.

Еколог нагадав, що у кінці серпня російська ракета влучила у споруду дамби Київської ГЕС. Після цього у Києві фіксувалися рекордно низькі рівні води. Можливо, там були якісь пошкодження, зокрема, і у системі регулювання рівня води. Це перша з можливих версій теперішнього обміління.

Ще однією з причин втрати води Київським морем є можливе скидання води з водосховища у межах мінімізації ризиків на випадок пошкодження греблі унаслідок ракетної атаки. Адже є інформація, що країна-агресорка готує нові на інфраструктуру України, зокрема, на енергетичні об’єкти.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко