29 жовтня Київ потрапив у трійку міст із найбруднішим повітрям. Кияни та гості столиці побачили за своїми вікнами густий туман, який затруднював дихання та дезорієнтував людей у просторі.
Одразу зауважимо, що прогнози для киян зараз невтішні. В Укргідрометцентрі попередили, що густий туман протримається увесь день 29 та 30 жовтня.
GreenPost одразу взяв ситуацію під контроль. Редакція інформаційно-аналітичного видання зараз чекає відповіді на запити від офіційних осіб, які можуть фахово пояснити, що відбувається в Києві.
А поки пропонуємо нашим читачам поради, як діяти та що робити, коли ви опинилися у полоні туману.
Що робити водіям, яких туман застав у дорозі
Найперше автомобілістам рекомендують до мінімуму знизити швидкість руху.
Після цього необхідно негайно увімкнути протитуманні фари разом із ближнім світлом. Це допоможе не збитися з дороги та не наїхати на перешкоду. Також це убезпечить пішоходів, які з’являться на шляху водія.
Не варто нехтувати й небезпечною дистанцією між автомобілями.
Якщо у водія виникла потреба зупинитися, він має задля безпеки увімкнути аварійну світлову сигналізацію.
Категорично не рекомендується різко маневрувати на дорозі. Це може стати причиною ДТП.
Якщо смог застав удома
Для поїздки на роботу варто скористатися громадським транспортом. Це, по-перше, допоможе вам уникнути небезпечної ситуації на дорозі, а, по-друге, вихлопні гази автомобіля додатково не зіпсують повітря.
Якщо, все ж таки, є потреба надовго вийти з квартири, необхідно потурбуватися про захисну маску й уникати фізичних навантажень.
Вдома потрібно зробити вологе прибирання. Протягом дня користуватися зволожувачем повітря.
Є сенс увімкнути кондиціонер, який допоможе очистити повітря всередині помешкання.
Врятуватися від шкідливої дії забрудненого повітря допоможе вода. За добу медики радять випивати 2-3 літри рідини. Це має бути саме вода, а не компот, сік чи газовані напої.
Курцям на сьогодні варто відмовитися від паління. Також не рекомендують вживати алкогольні напої.
Як захистити від отруйного повітря дітей
Педіатри категоричні: від ранкових та післяобідніх прогулянок необхідно відмовитися. Саме вранці концентрація у повітрі шкідливих елементів досягає найвищої позначки.
У квартирі чи будинку потрібно щільно зачинити вікна й двері.
Поясніть дитині, що зараз не час для активних ігор та фізичних вправ. Адже вони дадуть додаткове навантаження на легені та серцево-судинну систему дитини.
Не зашкодить промити дитини ніс та горло трохи підсоленою водою.
У раціон дошкільнят і школярів включіть кисломолочні продукти. Вони допоможуть дітям почуватися бадьоріше.
Як ми писали раніше, за даними міжнародної групи дослідників, 15% усіх смертей, спричинених COVID-19, можуть бути пов'язані з тривалим впливом брудного токсичного середовища, зокрема - повітря.