Петиція № 10555 із проханням захистити унікальний сад каміння в парку Кіото від руйнування, огородити захисною огорожею та попереджувальними знаками зареєстрована на сайті Київради.
У петиції йдеться про те, що майже чотири роки тому в Києві було відкрито унікальний японський сад каміння за проектом провідного дизайнера традиційних японських парків — Широ Накане. На відкритті мер Києва Віталій Кличко заявив, що оновлений парк стане справжньою японською оазою в європейській столиці.
«Але на превеликий жаль, сад каміння із сухим озером, кам'яними містками, декоративною підсвіткою та рідкісними декоративними рослинами перетворився на місце для вигулу собак, пікніків, дитячу пісочницю та інші розваги. Підсвітка знищена, газонна трава та сухе озеро витоптані. Огороджувальні стовпчики навколо саду були поставлені, але, мабуть, за браком коштів, не укомплектовані мотузкою або цепом, сад каміння залишився без захисту. Зауваження на відвідувачів не діють, оскільки немає огорожі та попереджувальних знаків. Повна бездіяльність від охорони парку. Дуже боляче бачити руйнування такої краси», — написала авторка петиції.
Вона просить Київську міську раду звернути увагу та долучитися до збереження й охорони унікального об'єкту.
Однак д. т. н., декан факультету урбаністики та просторового планування Алі Мамедов не може сказати, що підтримує цю ініціативу.
«Це питання радше етичне, ніж містобудівне. Я не вважаю, що треба щось закривати — воно ж для людей призначено? Не можна псувати те, що належить усім. Ми ж декларуємо, що ми європейська країна, але перші поверхи наших житлових будинків заґратовані, а в Європі люди навіть парканів навколо будинків не мають. Ґрати, паркан — це не дуже гарний вихід. Уявіть собі, що іноземець, геть не звиклий до парканів, приїде та побачить паркан — яке в нього буде враження?» — запитує Алі Мамедов у коментарі GreenPost.
Раніше ми розповідали, що мешканці Деснянського району вимагають у Київради відновити транспортну розв’язку біля метро «Лісова».