Догори
Дати відгук

Китай уперше вивів у космос супутники ракетою на метані

Китайська приватна космічна компанія використовує замість пального метан і рідкий кисень.

1 хв на прочитання13 Грудня 2023, 08:43
Виведено супутники на ракеті з метановим паливом Виведено супутники на ракеті з метановим паливом
Поділитись:

Китайська приватна космічна компанія LandSpace Technology 9 грудня за допомогою ракети-носія «Чжуцюе-2 Y-3» (Zhuque-2 Y-3), що використовує замість пального метан і рідкий кисень, вперше успішно запустила у космос три супутники.

Про це LandSpace Technology повідомляє на сайті, передає Укрінформ.

а короткий термін китайська компанія випередила американських конкурентів по метанових ракетах — компанії SpaceX і Relativity Space, які ще мають повторити її успіх.

Ракета «Чжуцюе-2» має стартову вагу 216 тонн і використовує двигуни TQ-12 metalox, що працюють на метані й рідкому кисні. Вона здатна виводити на орбіту висотою 500 км корисне навантаження вагою до 1,5 тонни, яку LandSpace планує збільшити до 4 тонн в оновлених версіях.

Перший запуск ракети «Чжуцюе-2» на метані та рідкому кисні відбувся приблизно рік тому і був невдалим. У липні цього року ракета злетіла та доставила до космосу макет корисного навантаження. Нинішній запуск став третім та повністю успішним. Цю ракету стартап з Пекіна почав розробляти в 2019 році і досяг у цьому намічених цілей. У 2024 році компанія планує здійснити три старти ракети «Чжуцюе-2». У 2025 - шість стартів і в 2026 - 12.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.