Якщо раніше ви підбирали рослини для квітника тільки за кольором, формою й ароматом, то вам буде цікаво дізнатися, що існують рослини-захисники, які відлякують шкідників, запобігають хворобам, залучають у сад корисних комах і покращують стан ґрунту. Всім добре відомі чорнобривці та календула, і не вони єдині вміють боротись із надокучливими комахами.
Миші здатні погризти все, що знайдуть і до чого доберуться. Як часто у вас не виростали тюльпани або зникали лілії? Це все їх робота. Тож в квітник, де ростуть цибулеві, варто посадити «Ря́бчик ца́рський». Його запах дуже не подобається мишам.
Якщо у вас часто з’являється білокрилка, на допомогу прийде настурція. Висадіть її також. Й аромат буде відлякувати і метелика-білянку. Можна також внести бадилля настурції у ґрунт. В цьому випадку матимете екологічний захист та засіб боротьби із фітофторою.
Для боротьби із комахами (тля, мухи, мурахи, плодожерка) на дачі мають рости різнокольорові ромашки «Пиретрин». Це природній інсектицид. Має паралвзуючу дію на шкідників. Можна готувати розчин та обприскувати рослини.
Герань можна висадити навесні між ягодами полуниці, малини або суниці, а якщо прикрасити нею балкон, в приміщенні буде менше мух.
Захищайте вашу ділянку силою квітів. Природа все давно придумала. Ми маємо можливість всім цим користуватись та вирощувати на городі екологічно чисті овочі, фрукти та зелень.
Більше новин читайте на GreenPost.