Догори
Дати відгук

Куди зникає продуктивність і як її повернути

Перемикання контексту — ворог продуктивності.

2 хв на прочитання30 Липня 2021, 17:05
Куди зникає продуктивність і як її повернути Куди зникає продуктивність і як її повернути
Поділитись:

Перемикання контексту — знайомий нам усім досвід перемикання між ґаджетами, застосунками, завданнями. Портал dansilvestre.com розповідає, як це відбувається: наприклад, ви пишете звіт і отримуєте сповіщення про нове повідомлення — це може бути щось важливе, тому ви перевіряєте, що там. У цей момент ви перемкнулися з контексту звіту на контекст повідомлення. Виявилося, що це запит вашого начальника на деякі дані — нічого термінового, це потрібно до кінця тижня. Ви позначаєте це повідомлення як непрочитане, аби повернутися до нього пізніше, і повертаєтесь до звіту.

Здавалось б, доволі невинна ситуація, яка тривала щонайбільше три хвилини. Але після того, як ви повернулися до роботи над звітом, частина вашої уваги залишилася у повідомленні, навіть якщо ви цього не зауважили.

Річ у тім, що коли ми перемикаємося між контекстами, нова інформація потрапляє в наш мозок на додачу до тієї, з якою ми вже мали справу. Проте обсяг нашої «оперативної пам’яті» обмежений — мозок може водночас обробляти обмежену кількість інформації.

Отже, перемикання контексту віднімає якийсь ресурс мозку, необхідний для зберігання й обробки інформації, з якою ми вже мали справу.

Люди, які перемикаються між контекстами, демонструють нижчу продуктивність — їхній мозок «зависає». Тому вхідне повідомлення забрало не лише три хвилини від роботи над звітом, а й частину уваги. Це менш наочно та його набагато важче кількісно оцінити, тому люди не зважають на це.

Можна уявити, скільки таких перемикань контексту трапляється протягом робочого дня та скільки дорогоцінних ресурсів мозку витрачається марно.

Що більше перемикань екрану відбувається протягом дня, то менш продуктивними люди почуваються після його завершення.

Ба більше, дослідники з Університету штату Флорида виявили, що, навіть якщо ми просто бачимо сповіщення про повідомлення чи пропущений дзвінок, це також позначається на продуктивності.

Вихід — навчитися концентруватися на певному пріоритетному для себе завданні, доки не виконаєш його.

Також нагадаємо п’ять простих способів покласти край своїй забудькуватості.

Окрім того, ми писали про Всесвітній день мозку: за що борються дві півкулі (ВІДЕО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.