Догори
Дати відгук

КТ легень і рентген: чи потрібно робити й що краще?

Дозу опромінення під час одного сеансу КТ можна прирівняти до того, як сорок разів пролетіти від Токіо до Нью-Йорку.

2 хв на прочитання07 Листопада 2020, 12:45
Поділитись:

Більшість хворих на COVID-19 мають лише легкі або помірні симптоми й одужують без спеціального лікування. В той же час, відповідно до інформації МОЗ та  областей країни, вільних  інфекційних ліжок в лікарнях майже  не лишилося, а критерії госпіталізації стають жорсткішими. 

Коли   потрібно робити комп’ютерну томографію (КТ) легень, а коли рентген,  й що краще, розповідають медики у матеріалі Час-Дій.

Ідеться про те, що в Україні ціна комп’ютерної томографії (КТ) легень стартує від 1100 до 1800 гривень. А за кордоном її роблять лише за призначенням лікаря. Пацієнти, які самі собі призначають КТ, а тим паче ті, які ходять на нього кілька разів, – найбільше дивують ізраїльського лікаря Бориса Бриля:

“У нас немає такого, щоб хтось побіг на комп’ютерну томографію. У нас заборонено робити КТ, як і аналізи крові, без призначення лікаря. Повинна стояти печатка. Я відправлю людину на КТ – я потім повинен відповісти: чому я її відправив”.

Така суворість пов’язана із шкодою від такої діагностики, яка значно перевищує користь.

Медичний фізик Руслан Зелінський говорить, що дозу опромінення під час одного сеансу КТ можна прирівняти до того, як сорок разів пролетіти від Токіо до Нью-Йорку.

Українські лікарі також пояснюють: перевіряти легені на КТ треба тільки тяжким хворим. У більшості випадків достатньо рентгену.

Так, львівська лікарка Наталія Шоробура переконана, що слід критично оцінювати необхідність КТ.

“Комп’ютерна томограма органів грудної клітини опромінить вас на 2-5 мЗв, при тому, що в природі людина отримує в комплексі всіх іонізуючих випромінювань 2,4 мЗв за рік. Цього не треба боятись наперед, але критично оцінити, чи дійсно вам потрібне це обстеження. Я розумію, що кожен випадок – індивідуальний. На те вам і потрібен лікар, щоб вирішити – потрібне зараз КТ-обстеження, чи це марне опромінення і трата грошей”, — говорить вона.

Лікар-педіатр, кандидат медичних наук Андрій Пеньков вважає нинішню  практику призначення негайного КТ і антибіотиків відсталою.

“Цю практику з негайним КТ дослідженням і призначенням антибіотиків після ПЛР-тестів і КТ якщо ми протягом місяця не поборемо в країні, то можна вважати, що ми на рівні аборигенів Амазонки”, -  говорить Пеньков.

До слова,  захист легень від можливого ураження внаслідок вірусної атаки існує.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Сова чи жайворонок: від чого залежить хронотип людини і як впливає на її життя
1 хв на прочитання4 години тому
Фото:
Радіо MAXIMUM
Дихайте на здоров'я: лікар розповіла про користь морського повітря
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Рівняни
На Рівненщині до найчистішого лікувального озера відновлюють дорогу (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
himanaliz.ua
Концентрація формальдегіду й діоксиду азоту в повітрі Києва у 4-6 разів перевищує норму
2 хв на прочитанняВчора
Оголошено повторний конкурс на посаду голови Нацслужби здоров’я
1 хв на прочитанняВчора
Радуцький сподівається, що восени завдяки прийняттю законопроєкту № 4142 буде створено службу з боротьби з біологічними загрозами
2 хв на прочитанняВчора
Ще дві «бронзи» для України: у вільній боротьбі та в артистичному плаванні
1 хв на прочитанняВчора
«Конкурс «Хто швидше натягне собі статтю ККУ»: мер Дніпра перевищує повноваження, аби тільки змусити людей вакцинуватися
1 хв на прочитанняВчора