Догори
Дати відгук

Криваве жлобство: скільки хутра та шкіри задекларували українські політики

Колись хутро було ознакою статусу та ваги в суспільстві, втім, кам’яний вік минув, і сьогодні натуральне хутро за статусністю можна порівняти хіба що з килимом на стіні.

5 хв на прочитання30 Квітня 2021, 19:00
Скільки хутра та шкіри задекларували українські політики Скільки хутра та шкіри задекларували українські політики
Поділитись:

Українські політики ніколи не були бідними, а з часу оприлюднення декларацій українці довідалися про масштаби багатства законотворців. Рух «Чесно» проаналізував «хутровий» масив депутатів, наявність у них у господарствах тварин і предметів тваринного походження.

Українські нардепи задекларували 164 цінні вироби з хутра або шкіри. Серед них шуби, куртки та сумки від найдорожчих у світі брендів. Найбільше таких предметів у колекції нардепа ОПЗЖ Віктора Медведчука — 54.

Нардеп Костянтин Бондарєв («Батьківщина») задекларував як свою власність 21 коня, а Сергій Рудик («За майбутнє») — овець сукупною вартістю 220 тис. гривень.

 Одяг із хутра та шкіри

Українське законодавство вимагає у політиків і чиновників декларувати цінне рухоме майно. Порогом декларування вважається вартість об’єкта, яка перевищує 100 прожиткових мінімумів (202,7 тис. гривень станом на 1 січня 2020 року). Тож будь-яке приватне майно вартістю понад 202,7 тис. гривень має бути зазначене у деклараціях, поданих за 2020 рік.

Всього у деклараціях за 2020 рік нардепи вказали 164 вироби із хутра та шкіри, які підпадають під категорію цінного рухомого майна. Серед них 67 шуб із натурального хутра, 72 інші шкіряні або хутряні предмети одягу (жилет, пальто, дублянка, куртка, сукня тощо) та 25 шкіряних сумок або портфелів.

Найбільший поціновувач хутра серед українських нардепів — представник ОПЗЖ Віктор Медведчук. Він задекларував 52 предмети одягу із хутра або шкіри. Серед них 11 колекцій шкіряних сумок (у дослідженні ми враховуємо колекцію як один об’єкт) від різних виробників (зокрема Louis Vuitton, Prada, Dior, Gucci), п’ять цінних шкіряних курток різних брендів, шуби з хутра норки, соболя та шиншили.

Власницею більшості одягу з хутра та шкіри є дружина нардепа Оксана Марченко, яка нещодавно почала власну політичну кар’єру. Втім, деякі об’єкти із колекції є власністю самого нардепа. Зокрема, дублянка з хутра від Brioni або шкіряна куртка від Dolce and Gabbana.

Всього ж Медведчук задекларував 247 об’єктів у категорії «цінне рухоме майно». 

Українське законодавство не зобов’язує вказувати вартість задекларованих об’єктів, якщо декларант став їх власником до подання першої своєї декларації. Цим правом користується абсолютна більшість нардепів. Тому ми не знаємо вартості більшості задекларованих об’єктів із колекцій. Найдорожчим хутряним одягом серед того, ціну чого вказували депутати, є шуба марки RinDi вартістю понад 1 млн гривень. Одяг задекларував нардеп «Слуги народу», фігурант антикорупційного розслідування Ігор Васильковський, шуба належить його дружині Олені.

Зоозахисна організація UAnimals коментувала Руху ЧЕСНО моду українських політиків на хутряний одяг: «Хутро все більше зникає зі світових подіумів і магазинів. Найвідоміші модні бренди відмовляються від використання кривавого матеріалу, а деякі країни на державному рівні забороняють хутряну промисловість. Колись хутро було ознакою статусу та ваги у суспільстві, втім, кам’яний вік минув, і сьогодні натуральне хутро за статусністю можна порівняти хіба що з килимом на стіні. А якщо точніше, хутро — криваве жлобство».

Нагадаємо, у деклараціях за 2017 рік нардепи сукупно задекларували 84 шуби з натурального хутра. Найбільшим шубовласником парламенту минулого скликання був Степан Івахів (вісім цінних шуб), який у Раді дев’ятого скликання поступився лише Віктору Медведчуку у званні найбільшого поціновувача хутра.

Тварини у власності депутатів

Троє нардепів чинного скликання декларували тварин як власне цінне рухоме майно.

Нардеп Костянтин Бондарєв («Батьківщина»), фігурант антикорупційних розслідувань і прогульник засідань ВРУ, задекларував 21 коня різних порід. Першого з них він отримав у власність ще 2002 року. Більшість коней є власністю його дружини Тетяни Шейніч.

Член депутатської групи «За майбутнє» гречкосій Сергій Рудик задекларував овець на суму 220 тис. гривень (без уточнення кількості тварин і будь-якої іншої інформації про них). Власницею тварин є його дружина Маріанна. Примітно, що вівці є єдиним цінним рухомим майном, яке задекларував нардеп.

Нардепка «Голосу» Олександра Устінова вчергове задекларувала своїх домашніх тварин, яких зазначає у декларації як «собаку-тапки-погризяку» та «котика-муркотика». Вона пояснила, що вперше вирішила таким чином подати декларацію ще 2018 року на знак протесту проти обов’язку громадських активістів подавати декларації. І з тих пір включає тварин до декларації щороку.

Але мати коней, овець чи домашніх тварин, це одне, а ходити на полювання та хизуватися тим, що вбиваєш тварин — це інше. Фігурант антикорупційного розслідування Андрій Пузійчук («Батьківщина») став єдиним депутатом чинного скликання Верховної Ради, який задекларував мисливські трофеї. У графі «Колекції та предмети колекціонування із зоології» він зазначив «Оброблені трофеї з полювання» з Намібії вартістю понад 565,5 тис. гривень.

Жоден із нардепів чинного скликання не задекларував диких тварин. 

Втім, така «власність» є у депутата Харківської міської ради від ОПЗЖ Джавіда Саїда. У категорії «Цінне рухоме майно» він зазначив об’єкт «Лев африканський чипований». Згідно з декларацією, він придбав тварину ще у 2017 році.

Депутат часто викладає у своїх соцмережах фото та відео із твариною, на яких, ймовірно, порушує правила безпеки щодо поведінки з дикими тваринами.

Нагадаємо, під Києвом знущаються з ведмежат і левенят у контактному зоопарку (фото, відео 18+).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото: УП
Україна візьме участь у Глобальній ініціативі щодо скорочення викидів метану «Glоbаl Меthаnе Рledge»
1 хв на прочитання55 хвилин тому
Крокодил
В Індії крокодил відмовися від м'яса та став довгожителем (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Фото: reuters
Швидкість вітру — 95 км/год: через шторм у Нью-Йорку оголосили надзвичайний стан
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Rakhiv.in
Останні дні жовтня: якою буде погода в найближчі три дні та на початку листопада
1 хв на прочитанняВчора
На Волині відоме озеро з «Лісової пісні» перетворюється на болото (ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
На Луганщині ексчиновник та екскерівник геологічного підприємства вкрали майже 900 тис. грн, виділених на сферу довкілля — прокуратура
2 хв на прочитанняВчора
Громадськість вимагає обговорення критеріїв та плану дій майбутнього очільника міністерства (ВІДЕО)
3 хв на прочитанняВчора
На Київщині стався вибух на території ТОВ «ВТОРТЕХ»: які ризики для здоров'я
1 хв на прочитанняВчора