Кожен десятий чиновник в окупованих областях України мав проблеми із законом
Зазвичай це фігуранти кримінальних справ про корупцію, перевищення повноважень та привласнення бюджетних коштів.
«Проект» проаналізував біографії 112 осіб, яких Росія залучила до керівництва окупованими територіями України (в «урядах», «військово-цивільних адміністраціях», «меріях» міст і районах). Понад 10 % із них — 12 осіб — мали у минулому проблеми із законом. В основному це фігуранти кримінальних справ про корупцію, перевищення повноважень та привласнення бюджетних коштів.
«Глава уряду» Харківської області Андрій Алексеєнко до призначення в Україну працював мером Краснодара. У грудні 2021 року його заарештували за хабар. За версією слідства, Алексеєнко отримав від забудовника подарункову рушницю вартістю 1,6 млн рублів в обмін на необхідні документи. Справу мера передали до центрального апарату Слідчого комітету, і з того часу про його перебіг нічого не відомо. Факт ніяк не завадив призначенню на окуповану територію.
«Мер» Енергодара називає себе Олександр «Волга». Справжнє прізвище чиновника — Молоков, і він може приховувати його через судимість. У 2016 році Молокова заарештували в Алушті у справі про корупцію та зловживання посадовими повноваженнями. Згідно з матеріалами суду, чиновник за хабар видав забудовнику аванс у 60 млн рублів на будівництво будинків для переселенців із аварійного житла та дитячого садка. Але об'єкти так і не було збудовано. На початку 2019 року Молокова засудили до 4 років колонії суворого режиму та заборони обіймати посади в органах влади Росії терміном на 3 роки.
Заступник голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області Ігор Семенчев раніше був головою ради депутатів Антонівки — селища на околиці Херсона. Українська влада підозрювала його в отриманні хабара у великому розмірі та привласненні понад $ 350 тис. із селищного бюджету. Вже після початку вторгнення Росії в Україну Семенчева відпустили під заставу, і він поїхав до непідконтрольного Україні Херсона, де на високій посаді зайнявся питаннями паливно-енергетичного комплексу, промисловості та торгівлі.
Нагадаємо також, що «РФ — країна-шизофренік»: чому укази Путіна про визнання незалежності Херсонської та Запорізької областей просто смішні.