Каву можна пити з безліччю добавок: з вершками, цукром, молоком тощо. Солодкі сиропи, змішані желе та безліч збитих вершків пропонуються у всіх кав’ярнях, що дозволяє адаптувати напій до своїх уподобань.
Якщо ви шукаєте натхнення для кави, виберіть своє улюблене місце. В'єтнамська кава містить підсолоджене згущене молоко і робить вашу ранкову чашку схожою на десерт. Тим часом, еспресо ідеально підходить для тих, хто не має часу довго пити каву. Проте одна з найцікавіших кавових тенденцій бере свій початок у Тибеті. Згідно з Business Insider, саме там автор і засновник Bulletproof Coffee Дейв Еспрі вперше скуштував каву, змішану з маслом яка. Пізніше Еспрі експериментував зі своїм власним напоєм, зрештою розробивши каву з маслом, пише HB
Рецепт Еспрі складається з кавових зерен, води та масла (однієї або двох столових ложок несоленого вершкового масла або топленого масла). Цей напій, безперечно, привертає увагу, хоча його користь для здоров'я залишається предметом суперечок.
Заяви про користь кави з маслом пов'язані з її кето-природою. Згідно NY Times, кето-дієта складається переважно з калорій на основі жирів, а не з вуглеводів чи білків. Такі схеми живлення спрямовані на те, щоб привести тіло до стану кетозу, коли організм спалює жир для отримання енергії. Дієта завоювала популярність для короткочасного схуднення. Оскільки вищезгадана кава складається з масла, вважається, що вона має всі переваги, пов'язані з кето. Комбінація вершкового масла, кокосової олії та кави, ймовірно, покращує розумову діяльність і збільшує енергію. Згідно з веб-сайтом Bulletproof, використання жиру в напої має суттєво підвищити концентрацію уваги, зменшити почуття голоду та спалити жир.
Однак, незважаючи на те, що напій є кето і зібрав чимало прихильників, недостатньо досліджень, щоб підтвердити його поживний вплив. За даними BBC Good Food, така кава - недостатня заміна здоровому сніданку; ви споживаєте переважно насичені жири без інших важливих поживних речовин. Так само питущі люди з високим рівнем холестерину не отримають користі від кави з високим вмістом жирів.
Реакція організму на продукти з високим вмістом жиру відрізняється від людини до людини, тому кава з маслом, безперечно, не є універсальним ранковим ритуалом. Лікар Баззано, директор Центру епідеміологічних досліджень у Тулейнському університеті, сказала, що дослідження користі для здоров'я окремих продуктів харчування є складним завданням і часто вводить в оману. Як і будь-яка дієта, кава з маслом позиціонується як найкраща альтернатива напою, але не може бути довгостроковим та стійким підходом до загального покращення здоров'я. Тим, хто хоче змінити свої звички в їжі, слід пити каву з маслом та щіпкою солі.