Науковці вивчили поведінку коронавірусу при потраплянні у воду і з'ясували, що в річках і озерах його частинки можуть зберігатися до 25 днів. Результати дослідження були опубліковані в електронній науковій бібліотеці MedRxiv.
"Природні водойми можуть бути резервуарами й шляхами поширення для коронавірусу. У багатьох країнах вони є реальною загрозою для здоров'я", - пишуть вчені.
Зазначивши, що умовою тривалого зберігання вірусу у воді є її низька температура. А влітку в теплій воді вірус жив лише кілька днів. Але загроза зараження вірусом під час купання у пресній воді реально існує.
При цьому науковці попереджають, що в разі, якщо недавно відбувалися витоки з каналізації, то "контакти людей і тварин з річковими й озерними водами потрібно мінімізувати".
Експерти вивчили можливу кількість вірусу в прісній воді двадцяти країн з найбільшою кількістю інфекцій на сьогодні. Таким чином, вони визначили, що найбільш уразливими державами в цьому плані стали Іспанія, Великобританія та Марокко.
Водночас, за словами вчених, менший ризик зараження через водні ресурси відзначається в Канаді, Росії, Індонезії, Венесуелі, Австралії та Новій Зеландії, оскільки це країни з низькою щільністю населення.
Нагадаємо, COVID-19 може зникнути сам по собі ще до появи вакцини.