- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- Коронавірус "вбив" зростання газового споживання в ЄС
Коронавірус "вбив" зростання газового споживання в ЄС
Попит на газ в Європі в 2020 р скоротиться на 0,7% в порівнянні з попереднім прогнозом
Попит на газ в Європі в 2020 р скоротиться на 0,7% в порівнянні з попереднім прогнозом через розповсюдження коронавірусу та пов’язані з цим протиепідемічні заходи.
Про це повідомляє GreenPost із посиланням на дані дослідження норвезької консалтингової компанії Rystad Energy. Зростання відбудеться у межах 2 млрд м3 на рік – тоді як попередньо очікуваось збільшення на 6 млрд м3.
Споживання газу в ЄС протягом 2019 р оцінюється у 554 млрд м3. Rystad Energy тепер прогнозує зростання до 556 млрд м3 у 2020 р. Як найбільш вірогідний сценарій Rystad Energy передбачає, що більшість країн континенту блокуються карантином протягом березня і квітня.
Очікується, що протягом періоду карантину європейське енергоспоживання в цілому скоротиться на 7%, що призведе до аналогічного зниження попиту на газ в цьому секторі. Використання газу для промислового споживання зменшиться на 5%, для комерційного споживання - на 20%, а для побутового споживання - на 2%.
Оскільки люди залишаються вдома, а підприємства закривають свої двері, попит на електроенергію і спалювання газу в промисловому, комерційному і житловому секторах буде знижуватися. "Німеччина, Італія, Великобританія, Франція, Нідерланди і Іспанія отримають найбільший удар в абсолютних обсягах падіння споживання енергорсурсів", - йдеться у дослідженні.
Нинішня обстановка знижує очікування відновлення цін на газ в будь-який час до наступної зими. Оскільки поточний рівень цін як і раніше залишається конкурентоспроможним в порівнянні з вугіллям, це може допомогти цінами залишатися стабільними на рівні 3 долара США за млн. БТЕ протягом другого кварталу цього року, вважають експерти Rystad Energy.
Нагадаємо, як повідомляв GreenPost, Європейська комісія призупиняє роботу над впровадженням положень "зеленої угоди" через спалах епідемії коронавірусу.
Офіційно робота над угодою має продовжуватися. Однак у приватних бесідах європейські чиновники зізнаються, що боротьба з коронавірусом відтіснить менш нагальні питання на другий план.