Американські гастроентерологи свого часу спростували, що коронавірусну інфекцію можна підхопити через. Раніше в науковому світі припускали, що збудник COVID-19 не виживає в шлунку, оскільки середовище там кислотне.
У Медичній школі Вашингтонського університету в Сент-Луїсі переконалися в тому, що ця гіпотеза помилкова. У разі такої хронічної хвороби, як рефлюкс, ризик заразитися коронавірусом підвищується, заявили вони.
Це відбувається тому, що соляна кислота з верхніх відділів шлунка таких хворих потрапляє назад в стравохід і пошкоджує його слизову.
В результаті поверхня внутрішніх стінок стравоходу починає нагадувати клітини кишечника, а останні мають рецептори, що дозволяють зв'язуватися із зухвалим ковід вірусом.
Тим часом група американських вчених з Університету Північної Арізони і Дослідницького інституту трансляційній геноміки прийшла до висновку, що коронавірусні інфекції, якими людина перехворіла раніше, можуть допомогти імунній системі боротися з SARS CoV-2.
У дослідженні йдеться, що SARS-CoV-2 може викликати реакцію антитіл, які з'явилися після вже перенесеного коронавіруса до нинішньої пандемії. Це означає, що в людському організмі зберігається деяка ступінь імунітету до цього вірусу.