Коронавірус дав Україні унікальний шанс стати "світовою житницею 2.0", яка здатна гарантувати продовольчу безпеку собі і партнерам. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, пише Agro Review.
"Коронавірус дав Україні унікальний шанс стати "Світовою Житницею 2.0", яка здатна гарантувати продовольчу безпеку собі і партнерам і здобути цим авторитет та вплив на світовій арені. Це не про "аграрну наддержаву". Набагато доречніше формулювання "гарант світової продовольчої безпеки". Яким Україна вже, по суті, є. В новій архітектурі світу питання продовольчої безпеки має всі шанси стати актуальнішим за питання цін на енергоносії", – сказав Кулеба.
Він зазначив, що від початку пандемії наші дипломати бачать, як зростає зацікавленість в імпорті з України традиційних продуктів. Географія запитів — від Чилі до Індії.
"По суті, для утвердження в новій ролі потрібне нове позиціонування та вправна економічна дипломатія. Правильна політична та ідеологічна парасолька над уже фактичним лідерством в експорті продовольства. Аби український народ, який у минулому сторіччі намагалися вбити голодом, у цьому сторіччі став гарантом світової продовольчої безпеки", – додав міністр.
Водночас він не підкріпив ці міркування чіткими статистичними даними чи аналітичними матеріалами.
Натомість відомо, що Україна імпортує навіть картоплю, а липень-2020 став першим липнем в історії України, коли Україна імпортувала огірки.