Догори
Дати відгук

Експерт: вірусна атака і поганий стан довкілля – складові одного порядку

Коронавірус нагадує про те, що не слід не мучити природу

2 хв на прочитання26 Червня 2020, 15:57
Фото Українського товариства охорони птахів Фото Українського товариства охорони птахів
Поділитись:

Україна побила черговий антирекорд з кількості виявлених випадків інфікування коронавірусом. Тож розлаблятися рано і усе ще хочеться зрозуміти, чому природа нас покарала.

Пандемія коронавірусу та її наслідки – результат нехтування законами природи та ігнорування людиною сигналів, які подає екосистема планети. Про це GreenPost сказала кандидат біологічних наук, координатор проекту «Збережемо Полісся» Ольга Яремченко.

«Коронавірус має природне походження, з’явився в результаті еволюційних процесів. В значній мірі цьому сприяло багаторічне бездумне руйнування природного середовища людством, що призвело до порушення природної рівноваги та пов’язаних з цим мутаційних процесів у живих істот різного еволюційного рівня, серед яких значну долю складають віруси», – вважає Яремченко.

Це, зокрема, відбувається через масщтабне знищення живої природи, вирубування лісів, масштабну меліорацію. На черзі – проблеми через зміни клімату.

«Країна зосереджена на боротьбі з вірусом, який є наслідком бездумно  зруйнованого балансу між територією, що займає людство, і територією, яку займає природа. Це у даній ситуації виправдано, але лише частково, оскільки боротьба з наслідками призводить до тимчасової перемоги над небезпекою від природного «ворога». Прийде час, коли вірус буде переможений (з більшими, чи меншими жертвами). Однак дисбаланс у природному середовищі буде далі «народжувати» мутовані віруси, бактерії, мікроби, які будуть нарощувати масштаби таких медико-гуманітарних катастроф», – підкреслює екологиня.

Тому наразі, паралельно із боротьбою зі смертельно небезпечним вірусом необхідно концентруватись на упередженні появи нових таких вірусів та інших природних небезпек, які будуть вбивати людство. Попередити це можливо лише зупинивши процес подальшого масштабного руйнування природного середовища та його рівноваги.

«Для цього треба терміново зосередитись на створенні та забезпеченні законодавчого захисту мережі  територій екологічно сталого природокористування (біосферних резерватів)  із червоними зонами природно-заповідних територій (абсолютна заповідність), жовтими зонами обмеженого природокористування (туризм, рекреація, дослідження) та зеленими зонами сталого природокористування (людські поселення з усіма видами господарювання, за виключенням техногенних виробництв)", – резюмує експерт. 

Також, за словами Яремченко,  потрібно розширити червону зону природно-заповідних територій, щоб збережені залишки природного середовища створили сталий каркас природно-людської рівноваги та утримували екологічну безпеку існування людства. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання2 години тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання3 години тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання4 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання5 годин тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання5 годин тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання6 годин тому