Коріння нації: що українці відзначають у День державності 15 липня

2 хв на прочитання17 годин тому
Фото из открытых источников

Сьогодні, 15 липня, Україна відзначає одне з наймолодших, але ідеологічно найважливіших державних свят — День української державності.

День української державності — це свято, що народилося як відповідь на виклики часу. Його було встановлено Указом Президента України 24 серпня 2021 року, під час святкування 30-ї річниці Незалежності. Головна мета — протидіяти російській дезінформації та твердженням, ніби Україна є "штучним" державним утворенням. Це свято доводить, що українська державницька традиція сягає своїм корінням часів середньовічної Русі — могутньої європейської держави з центром у Києві.

Дата святкування була обрана не випадково. Вона прив'язана до Дня хрещення Київської Русі — України та дня вшанування пам'яті видатного державотворця, святого рівноапостольного князя Володимира Великого. Саме його рішення прийняти християнство у 988 році стало цивілізаційним вибором, який визначив європейський вектор розвитку Русі.

Спочатку свято відзначали 28 липня. Проте, після переходу Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар у 2023 році, дата святкування, як і багатьох інших церковних свят, змістилася. Відтак, починаючи з 2024 року, День української державності відзначається 15 липня.

Це свято є важливим ідеологічним маркером, що відрізняє поняття "державність" та "незалежність". Якщо День Незалежності 24 серпня знаменує відновлення сучасної української держави, то День державності утверджує тяглість та безперервність цього процесу протягом століть. Він нагадує про численні етапи нашої історії: від Київської Русі та Галицько-Волинського князівства, через козацьку добу, Українську Народну Республіку до сьогодення.

В умовах повномасштабної війни це свято набуло особливого значення. Воно є символом незламності українського народу, його права на власну історію, ідентичність та суверенну державу. Попри те, що згідно із законодавством у мирний час цей день є вихідним, під час дії воєнного стану всі додаткові вихідні скасовано. Проте по всій країні проходять урочисті та просвітницькі заходи, що підкреслюють глибоке коріння та багату історію української нації.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: