Коли людина скаржиться на погіршення зору, а насправді потрібні лише мило, тепла вода і чиста ганчірочка: як доглядати окуляри

3 хв на прочитання13 Січня 2023, 14:16

Багато хто чинить тяжкий злочин практично щодня — протирає свої окуляри рукавом або краєм одягу.

З величезної кількості людей, які носять окуляри, що коригують, більшість чинить тяжкий злочин практично щодня: протирає свої окуляри рукавом або краєм свого одягу, попередньо подихавши на лінзи. Цей спосіб не те що не кращий, він у принципі не має права на існування. Як і чим протирати окуляри, чи потрібно їх мити і як часто це варто робити, щоб зберегти чистоту лінз і ясність зору? Про це розповідає «Медичний портал».

Найпростіше вирішення проблеми

У магазинах оптики продаються різні рідини та спеціальні серветки для очищення лінз окулярів. Насправді для цієї процедури достатньо звичайного засобу для миття посуду!

Капніть буквально одну крихітну крапельку на скло, спіньте і змийте теплою водою. Потім ретельно протріть чистим шматочком бавовняної тканини.

Не використовуйте край своєї сорочки, нехай вона навіть зі стовідсоткової бавовни. На ній, напевно, є пил, який може подряпати лінзу.

Як правильно протирати пластикові лінзи

Скло вже практично вийшло з моди. Скляні лінзи важкі та легко б'ються. Інша справа легкий пластик! Але не все так райдужно. Пластик м'який і тому на ньому часто залишаються подряпини, які значно погіршують видимість. До речі, ці подряпини потім не можна зашліфувати.

Особливо сприяє появі вад популярний спосіб протирання: подихати на лінзи і протерти тим, що виявилося напохваті (нехай навіть це будуть чисті паперові серветки). Ті самі серветки містять грубі волокна і дуже легко подряпають лінзу.

Протягом дня добре використовувати серветки з мікрофібри для сухого протирання, проте ця процедура не замінить регулярного миття окулярів із милом.

Про догляд за лінзами із захисним покриттям

Якщо ви придбали дорожчі пластикові лінзи, які мають будь-яке покриття (антибліковий, що захищає від УФ-променів або від утворення подряпин), то ви повинні пам'ятати: у жодному разі не допускайте контакту окулярів з аміаком, відбілювачем, оцтом або рідиною для чищення стекол. Ці речовини просто зруйнують покриття.

Якщо ви вже випробували щось із цього, подивіться на свої лінзи. Бачите дрібні пухирці? Це результат ваших зусиль.

Наостанок

Щодня до вечора ефективність ваших лінз знижується, бо на них залишається жир із рук та обличчя. А якщо під час вмивання ви покладете окуляри кудись на поличку у ванній або залишите на голові, як обруч, то на них осядуть ще й мікрокраплі мильної води, бризки лаку для волосся та ще щось подібне.

Окуляри потрібно мити щодня.

Іноді пацієнти скаржаться на суттєве погіршення зору, а виявляється, що їм потрібні не вітаміни і краплі, а лише мило, тепла вода і чиста ганчірочка.

Також ми розповідали, що аби покращити зір, не потрібно робити гімнастику для очей.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: