Догори
Дати відгук

Коли болить живіт: лікар називає 5 варіантів болю, які не можна ігнорувати

Більшість випадків болю в животі не є небезпечними, але поява деяких стійких симптомів може означати, що виникло дуже серйозне порушення.

2 хв на прочитання07 Вересня 2021, 08:17
Поділитись:

Коли болить живіт, корисно вміти розуміти, що біль, яка виникла, не терпить зволікань і потрібно оперативно звертатися до лікаря. Британський лікар Сара Джарвіс розповіла в інтерв'ю про різні типи болю в животі, включаючи ті, які «не можна ігнорувати».

Біль разом з кров'ю в калі. Швидше за все, це буде пояснюватися не пухлиною. Однак саме колоректальний рак є однією з найбільш серйозних причин потрапляння крові в кишечник. Тому, якщо ви її помітите, відразу ж запишіться на прийом до терапевта, каже фахівець.

Кров також може бути ознакою виразки шлунка, гастроентериту, виразкового коліту.

Гострий біль. Доктор Джарвіс констатувала, що раптовий гострий біль - це ще один варіант болю в животі, який не можна ігнорувати, оскільки так може проявлятися цілий ряд станів. Можливі причини включають камені в нирках, апендицит, проривну виразку, позаматкову вагітність у жінок, непрохідність кишечника.

Біль разом із загальним поганим самопочуттям. Можлива шлункова інфекція: в цьому випадку біль часто поширюється по всьому животу, супроводжуючись додатково коліками, нудотою, діареєю. Крім того, подібний стан може виникати через проблеми з жовчним міхуром: тоді біль відчувається в правому верхньому відділі живота. Якщо причиною є роздратований кишечник, то може виникати здуття живота, яке з часом відчувається все більш дискомфортно. Сильне нездужання разом з болем може вказувати на апендицит, тому, якщо ви погано себе почуваєте і страждаєте від різких болів, краще не зволікати зі зверненням до лікаря.

Біль разом з втратою ваги. Несподівана, не спеціальна втрата ваги, що супроводжує больові відчуття в животі, може бути ознакою раку, панкреатиту, хвороби Крона або коліту.

Біль разом з лихоманкою. Стан лихоманки, коли відчувається озноб на тлі зростання температури, часто вказує на інфекцію або запалення, каже лікар. Можливі причини включають:

 • апендицит: біль часто починається навколо пупка, а потім переміщається в нижню праву частину живота,
 • харчове отруєння,
 • інфекцію жовчного міхура: біль відчувається переважно у верхній частині живота,
 • дивертикулит,
 • інфекцію органів малого таза у жінок.

Симптоми, які вимагають якомога швидшого звернення до лікаря, навіть якщо немає болю в животі:

 • ректальні кровотеча під час спорожнення кишечника
 • ненавмисне схуднення
 • чорні, смолисті фекалії
 • нездатність випустити гази
 • стійке здуття живота
 • постійна блювота.

Нагадаємо 10 продуктів проти старіння, які можна купити у звичайному магазині.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.