Рослини в будинку не тільки невід’ємна декоративна частина інтер’єру, а й наші друзі, які дарують відчуття спокою і умиротворення, а також лікарі, що лікують душу і тіло.
На думку флористів, рослини – це живі істоти, які володіють вираженим позитивним біополем, що впливає на людину. Помічено, що у відповідь на ласкаві слова квіти починають швидше рости і розцвітають. Іноді між людиною і рослиною встановлюється дуже тісний енергетичний зв’язок. Якщо раптом хазяїн занедужує, то квітка може навіть загинути. Кімнатні рослини на 40% поліпшують склад повітря, поглинають кіптяву, чадний і вуглекислий гази, вбирають у себе шкідливі випаровування від ДСП, лаків і фарб. Деякі квіти (мирт, герань, товстянка, молочай, китайська троянда тощо) виділяють фітонциди, які борються з хвороботворними мікроорганізмами.
Дифенбахія – ідеальна рослина для офісів. Вона очищає повітря від отруйних речовин.
Мирт звичайний знижує кількість мікроорганізмів у повітрі, підвищує імунітет до гострих респіраторних захворювань.
Фітонцидною і лікувальною дією володіє кавове дерево, що на 30% зменшує кількість мікроорганізмів у повітрі житлової кімнати.
Сансев’єра інактивує шкідливі речовини і бактерії в атмосфері приміщення.
Бегонія видаляє отруйні речовини, до того ж є символом матеріального благополуччя.
Філодендрон, алое, хризантема й фікус очищають простір від шкідливих речовин.
Лимон та інші цитрусові (апельсин, грейпфрут, мандарин) поліпшують роботу мозку, підвищуючи амплітуду його біострумів. Ефірна олія лимона сприяє зниженню підвищеного артеріального тиску крові. Запах його листя дає відчуття бадьорості, підвищує загальний тонус організму. Цю рослину корисно мати людям розумової праці.
Герань запашна (пеларгонія), листки якої містять сильну ефірну олію, справляє заспокійливу дію, її рекомендують вирощувати людям із захворюваннями нервової системи, тим, хто страждає від головного болю або безсоння.
Наявність у будинку гібіскуса (китайської троянди), цисуса, фікуса знижує активність хвороботворних бактерій.
Для оздоровлення повітря в кімнаті корисно тримати такі рослини, як мирт, розмарин, хлорофітум, які швидко знімають фізичну і психічну втому. Хлорофітум здатний трансформувати негативну енергію в позитивну.
М’ята перцева, володіючи свіжим і сильним запахом, заспокоює збуджену нервову систему, знімає роздратування, втому, агресивність. Її запах допомагає сконцентруватися, тому американські психологи рекомендують усім, хто багато часу працює на комп’ютері, поставити поруч із собою горщик з м’ятою.
Джерело: wz.lviv.ua.