Догори
Дати відгук

Кардіолог розповідає, що робити, якщо ви не можете придбати препарат, який приймаєте на постійній основі

Є можливість тимчасово замінити будь-який препарат.

3 хв на прочитання13 Березня 2022, 00:43
Поділитись:

Лікар-кардіолог Анна Солощенко розповіла, що останнім часом найчастіше отримує запитання, запитання про те, що робити, якщо не можеш знайти призначений препарат, котрий приймаєш на постійній основі.

«Наразі надзвичайно важко знайти ліки, відкриті аптеки, дістатися до місць продажу медикаментів. Багато з нас не вірив у можливість початку війни, тому не запасся ліками. Бо в таке до останнього неможливо було повірити, дуже вас розумію. Моя родина також на зробила достатній запас медикаментів. Що ж робити? Потрібно шукати відкриті аптеки (перелік є в інтернеті, зокрема, на сайті tabletki.ua). 

Якщо ви самостійно не можете дістатися аптек, шукайте в інтернеті контакти волонтерів, наразі їх чимало (дякувати Богу та українцям!!!), вони допомагають розвозити медикаменти по домівках важким пацієнтам. Питайте сусідів та знайомих — такої величезної підтримки, як зараз, люди не надавали одне одному ще ніколи в нашій країні»,
— говорить Анна Солощенко.

Лікар сподівається, що проблема логістики виявиться вирішуваною, але застерігає, що також в аптеці може не продаватися призначений вам лікарем препарат.

«Ви знаєте, що на кожній упаковці ліків великими літерами написана торгова назва препарату. Під цією назвою фірма виробник випускає діючу речовину. Таку саму діючу речовину випускають і інші виробники. Щоб знати замінник, подивіться уважно на назву маленькими літерами під торговою маркою. Це і буде назва самої діючої речовини — отже, питайте у фармацевта будь-який препарат із такою речовиною», — радить кардіолог.

Анна Солощенко підготувала можливі замінники деяких препаратів, які найчастіше шукають зараз кардіологічні пацієнти.

Леркамен, на жаль, не знайти ніде. Підійде лерканідипін будь-якого виробництва — лерканідипін тева, занідіп, ванлерк тощо. Якщо ж ви не зможете знайти навіть ці замінники, можна взяти амлодипін будь-якого виробництва (із розрахунку, що 20 мг лерканідипіну приблизно дорівнює 10 мг амлодипіну). Не підійде амлодипін людям із нирковою недостатністю та тим, у кого були набряки на цей препарат. Верапаміл, діакордин, ніфедіпін не є замінниками!

  • Конкор можна замінити будь-яким бісопрололом.
  • Існує також значний дефіцит комбінованих ліків, тобто тих, у складі яких є 2 або 3 діючі речовини. Зокрема ви не зможете знайти ексфорж або ексфорж Н. Проте такі препарати можна замінити двома-трьома замінниками. Шукайте на упаковці діючі речовини. Для ексофржу це амлодипін (5 або 10 мг) та вальсартан (160 мг). Для ексфоржу Н ще є індамапід (якщо його не знайдете — беріть поки що 12,5 гідрохлортіазиду). Є навіть замінники, які мають всі три компоненти — тіара тріо, наприклад, або два з них (діокор).

«Отже, як бачите, є можливість тимчасово замінити будь-який препарат. Дуже раджу, якщо вам пропонують в аптеці щось зовсім інше — наприклад, верапаміл замість амлодипіну, зв’яжіться по можливості із своїм лікарем. Багато лікарів зараз на зв’язку із пацієнтами. Якщо ваш лікар, на жаль, не на зв’язку, шукайте в інтернеті перелік лікарів, що пропонують свою онлайн допомогу», — радить кардіолог.

Також ми писали, чи потрібен в аптечці нітрогліцерин: коли цей препарат є «швидкою допомогою» для серця.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
фото: Харківський вимір
До Землі наближається небезпечний астероїд: що відомо
1 хв на прочитання6 хвилин тому
Ukraine Recovery Conference та результати роботи для України
Ukraine Recovery Conference: стартує робота Міжнародної платформи дій для зеленого відновлення України
3 хв на прочитання3 години тому
Незаконно Вирубали дерев Збитки довкіллю Незаконна рубка
В Ананьївському лісі на Одещині незаконно вирубали понад тисячу дерев
1 хв на прочитання4 години тому
Відшкодування збитків довкіллю Зрубали дерева Зелені насадження
Житель Чернігівщини сплатить понад 38 тисяч гривень за зрубані акації
1 хв на прочитання6 годин тому
Стимулятор для росту помідор: народний рецепт
1 хв на прочитання7 годин тому
Швидка кабачкова ікра з запечених овочів: рецепт смачної та корисної намазки
1 хв на прочитання9 годин тому
Тут навіть не грають у футбол: ось як виглядає найбільший стадіон світу, розташований в Індії (ФОТО)
3 хв на прочитання9 годин тому
Фермер з Чернігівщині займається збереженням зникаючих українських порід корів
1 хв на прочитання10 годин тому