Любителі випити часто кажуть, що спиртні напої розширюють судини, навіть лікарі рекомендують. Противники спиртного доводять, що пити не можна взагалі, особливо при тромбозі. Як завжди, істина десь посередині.
– Справді, алкоголь у невеликих чи помірних кількостях розріджує кров, знижує ризик утворення тромбів. Але головне – поміркованість, а це дуже тонка грань, тому лікарі не рекомендують вживати алкоголь для захисту від тромбозу глибоких вен, – каже кардіолог інституту серця та судин із США Джеймс Беккерман.
Скільки пити у мілілітрах?
Експерт звертає увагу, що користь алкоголю для профілактики утворення згустків крові у венах може залежати від того, скільки ви наливаєте у свою склянку. Тому вживання алкоголю – це завжди болісне питання для лікарів, пацієнтів та їх родичів.
На питання, скільки спиртного можна випити для розрідження крові та запобігання тромбам, Джеймс Беккерман наводить результати дослідження, яке показало, що в порівнянні з непитущими людьми, у тих, хто випивав понад 85 мілілітрів спиртного на тиждень, ризик тромбозу глибоких вен був вищим у два рази.
Знай міру
Він попереджає, що алкоголь стає вкрай небезпечним при прийомі антикоагулянтів, що розріджують кров. Справа в тому, що якщо печінка навантажена алкоголем, їй ніколи розщеплювати ліки, а значить, рівень препарату в крові підвищується, що може призвести до ризику кровотеч.
- Якщо ви страждаєте на тромбоз, то, ймовірно, можна зрідка випивати в межах норми, але обов'язково треба поговорити зі своїм лікарем, - сказав Джеймс Беккерман.
До слова, жіноче здоров’я після 40 років: як його зберегти і що робити, якщо щось пішло не так.