Кадастрова карта «засвітила» дерибан лісів
Прокуратура подала низку позовів щодо повернення ділянок в державну власність
Завдяки появі на кадастровій карті шару "ліси" стало простіше виявляти дерибани лісових ділянок.
Про це GreenPost ексклюзивно повідомив аналітик «ЕкологіяПравоЛюдина» Петро Тестов.
«Махінації із лісфондом – стандартна "схема" минулих років. Користуючись тим, що частина лісгоспів з різних причин не оформила проекти землеустрою, несумлінні чиновники Держгеокадастру чи місцевого самоврядування роздавали шматки лісу, при цьому начебто "не бачили що це ліс", – розповів пан Тестов.
Одні лісгоспи судились, аби скасувати незаконні землевідводи, інші, навпаки, "не помічали", що ввірені їм ліси роздають направо і наліво.
«Показовою є ситуація з Волинською областю. Після того як я співставив шар "ліси" та кадастровий шар по Ківерцівському лісгоспу, знайшов декілька таких "дерибанів" і написав звернення на лісгосп з проханням розібратись з землевідводами, то Волинське ОУЛМГ (Обласне управління лісового та мисливського господарства - ред.) провело таку ж перевірку по всім лісгоспам області. І виявило аж 2175 га таких ділянок», - додав екологіст.
Після цього включилася прокуратура, яка подала низку позовів щодо повернення ділянок в державну власність та відкрила низку кримінальних проваджень.
«Шар "ліси" це лише векторизовані межі всіх державних лісгоспів. Власник цих даних ВО "Укрдержліспроект". І те що виклали на кадастрову карту – лише "обгортка". "Укрдержліспроект" може і повинен зробити більше. А саме – показати на кадастровій карті не тільки загальні межі, але й всі таксаційні характеристики лісів – вік, породний склад, запас деревини тощо. "Укрдержліспроект" має ці дані, але саботує їх оприлюднення. Очевидно, потрібно, щоб Держлісагентство або Мінекоенерго проявили політичну волю і домоглися, щоб підпорядкована їм установа оприлюднила відповідні дані», – резюмував Петро Тестов.