Догори
Дати відгук

Кадастрова карта «засвітила» дерибан лісів

Прокуратура подала низку позовів щодо повернення ділянок в державну власність

2 хв на прочитання11 Березня 2020, 20:50
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Завдяки появі на кадастровій карті шару "ліси" стало простіше виявляти дерибани лісових ділянок.

Про це GreenPost ексклюзивно повідомив аналітик «ЕкологіяПравоЛюдина» Петро Тестов.

«Махінації із лісфондом – стандартна "схема" минулих років. Користуючись тим, що частина лісгоспів з різних причин не оформила проекти землеустрою, несумлінні чиновники Держгеокадастру чи місцевого самоврядування роздавали шматки лісу, при цьому начебто "не бачили що це ліс", – розповів пан Тестов.

Одні лісгоспи судились, аби скасувати незаконні землевідводи, інші, навпаки, "не помічали", що ввірені їм ліси роздають направо і наліво.

«Показовою є ситуація з Волинською областю. Після того як я співставив шар "ліси" та кадастровий шар по Ківерцівському лісгоспу, знайшов декілька таких "дерибанів" і написав звернення на лісгосп з проханням розібратись з землевідводами, то Волинське ОУЛМГ (Обласне управління лісового та мисливського господарства - ред.) провело таку ж перевірку по всім лісгоспам області. І виявило аж 2175 га таких ділянок», - додав екологіст.

Після цього включилася прокуратура, яка подала низку позовів щодо повернення ділянок в державну власність та відкрила низку кримінальних проваджень. 

«Шар "ліси" це лише векторизовані межі всіх державних лісгоспів. Власник цих даних ВО "Укрдержліспроект". І те що виклали на кадастрову карту – лише "обгортка". "Укрдержліспроект" може і повинен зробити більше. А саме – показати на кадастровій карті не тільки загальні межі, але й всі таксаційні характеристики лісів –  вік, породний склад, запас деревини тощо. "Укрдержліспроект" має ці дані, але саботує їх оприлюднення. Очевидно, потрібно, щоб Держлісагентство або Мінекоенерго проявили політичну волю і домоглися, щоб підпорядкована їм установа оприлюднила відповідні дані», – резюмував Петро Тестов.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Сова чи жайворонок: від чого залежить хронотип людини і як впливає на її життя
1 хв на прочитання3 години тому
Фото:
Google Sites
98 % імператорських пінгвінів можуть зникнути через танення льодовиків у найближчі десятиліття
1 хв на прочитанняВчора
Фото: Куркуль
Україна цьогоріч збере рекордний урожай пшениці
1 хв на прочитанняВчора
Фото: Українські новини
Оголошено повторний конкурс на посаду голови Нацслужби здоров’я
1 хв на прочитанняВчора
Радуцький сподівається, що восени завдяки прийняттю законопроєкту № 4142 буде створено службу з боротьби з біологічними загрозами
2 хв на прочитанняВчора
Ще дві «бронзи» для України: у вільній боротьбі та в артистичному плаванні
1 хв на прочитанняВчора
«Конкурс «Хто швидше натягне собі статтю ККУ»: мер Дніпра перевищує повноваження, аби тільки змусити людей вакцинуватися
1 хв на прочитанняВчора
Є перше «золото»: Жан Беленюк взяв перше місце у греко-римській боротьбі на Олімпійських Іграх
1 хв на прочитанняВчора