- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Качки навчилися лаятися по-людськи (ВІДЕО)
Качки навчилися лаятися по-людськи (ВІДЕО)
Птах — майстерний базіка та навіть потенційний співрозмовник.
Відтворювати почуті звуки вміє обмежена кількість тварин, такими вокальними талантами найчастіше володіють деякі види папуг і співочих птахів. Тому качка, яка навчилася імітувати людські лайки, стала сюрпризом для вчених, поставивши їх у глухий кут.
Як ідеться, передбачається, що тут може бути замішана еволюція, генетика й особлива робота мозку. Тому австралійські вчені підняли питання про необхідність зайнятися всебічним вивченням здатності лопатевих качок вивчати й осмислено повторювати слова.
Перший задокументований випадок лайки качкою припадає на 1983 рік. У заповіднику Тідбінбілла зі свіжого яйця виростили пташеня, яке отримало кличку Різник (Ripper). Він був єдиним каченям і контактував переважно з людьми, а найчастіше зі сторожем, який обзивав нахабну та шкідливу птицю «чортів дурень». Незабаром Різник став відмінно вимовляти цю фразу.
На жаль, після великої пожежі в Тідбінбілла всі документи щодо роботи з Різником були загублені. Однак є безліч свідчень з Австралії та Великобританії, які вказують на те, що лопатеві качки імітують різні звуки, включаючи і мову людини. На це якось не звертали уваги. Коли ж почали систематизувати дані, виявилося, що птах — майстерний базіка та навіть потенційний співрозмовник.
Лопатева, або мускусна качка Biziura lobata дуже далека від інших видів качок, а тим паче від папуг. Однак частина мозку, відповідальна за вокальні дані, у неї куди більша, ніж у багатьох птахів.
До слова, у Києві можна здати на переробку старі парасолі, дощовики, туристичні намети.