Догори
Дати відгук

В Україні не затверджували жодних документів щодо відмови від вугілля до 2035 року — Ольга Стефанішина

В уряді кажуть, що зараз йдуть консультації щодо коригування цих даних.

2 хв на прочитання22 Листопада 2021, 16:00
Фото:
Українська Енергетика Фото: Українська Енергетика
Поділитись:

Кабінет міністрів України не затверджував офіційних документів для відмови від вугільної генерації до 2035 року в межах міжнародної ініціативи Powering Past Coal Alliance (PPCA). Про це  повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина, пише greendeal.org.ua.

«Уряд не схвалював офіційні документи, які декларували б таку амбіцію. Тому Міністерство енергетики має провести переговори з PPCA з тим, щоб скоригувати цю дату (2035 рік — GD) відповідно до розрахунків чинної Енергетичної стратегії, які проводилися, зокрема, компанією «Укренерго». Це не відображає нашої офіційної позиції, зараз йдуть консультації щодо коригування цих даних», — сказала Стефанишина в коментарі порталу Green Deal на прес-конференції у понеділок.

Як повідомлялося, 3 листопада понад 40 країн світу на кліматичному саміті COP26 у Глазго домовилися про поступову відмову від використання вугілля в енергетиці в межах ініціативи PPCA. Найбільші економіки світу мають  відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, менші — до 2040 року.

Україна, як зазначається на сайті PPCA, зобов'язалася відмовитись від виробництва електроенергії на основі вугілля до 2035 року.

Водночас енергохолдинг «ДТЕК», що має сумарну встановлену потужність вугільної генерації 13,527 ГВт, також приєднався до цієї ініціативи. Компанія зобов'язалася відмовитися від вугільної генерації до 2040 року, таким чином дотримуючись намічених планів щодо кліматичної нейтральності.

Раніше позафракційний народний депутат України Людмила Буймістер у коментарі порталу Green Deal зазначила, що для виконання зобов'язання щодо повної відмови від вугільної генерації до 2035 року необхідно вже сьогодні розпочинати дискусію щодо оновлення Енергетичної стратегії України.

«Якщо ми заявляємо такі амбітні цілі (а 2035 рік — це, вважайте, завтрашній день для енергетики), то ми маємо вже сьогодні розпочинати дискусію щодо оновлення Енергостратегії України, яку я, до речі, намагаюся розпочати останні два роки. Потрібно розуміти, як ми зможемо налагодити такий інвестклімат, щоб сюди надійшла достатня кількість засобів для декарбонізації та відмови від вугільної генерації. Якщо ми зараз розпочнемо цей процес, то, можливо, за рік у нас з'явиться дорожня карта», — сказала нардеп.

Нагадаємо, що у Глазго понад 40 країн зобов'язалися відмовитися від викопного палива.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото: «Китайська панорама»
У тренді: в Китаї зелена енергетика вперше перевершила вугільну за встановленою потужністю
1 хв на прочитання15 годин тому
Пошкодження магістральних мереж
Через пошкодження магістральних мереж є обмеження з видачі електроенергії - міністр енергетики
1 хв на прочитанняВчора
З ремонту вивели ще один атомний блок
Image by PIRO4D from Pixabay
Світла стане більше: з ремонту вивели ще один атомний блок
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Світлана Гринчук
Підтримка групи G7+ допоможе Україні посилити енергосистему і наростити генерувальні потужності до наступної зими — Світлана Гринчук
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Міненерго і японське JICA узгодили пріоритети співпраці для відновлення енергосектору і підготовки до зими
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Є кілька сценаріїв того, як Україна проходитиме найближчу зиму — енергетик
1 хв на прочитання23 Липня 2024
Кабмін сьогодні прийняв низку важливих рішень для країни
6 хв на прочитання23 Липня 2024
Туреччина допоможе Україні з відновленням енергосектору і нарощуванням потужностей розподіленої генерації
1 хв на прочитання23 Липня 2024