Державні компанії “Енергоатом” і “Укргідроенерго”, які зараз половину виробленої електроенергії продають за соціальними цінами, зможуть реалізовувати частину електроенергії за ринковими цінами. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 5 серпня на засідання Уряду, передає GreenPost.
“Плануємо збільшити обсяг електроенергії, який державні компанії “Енергоатом” і “Укргідроенерго” зможуть продавати за двосторонніми договорами та на інших сегментах ринку. Це покращить фінансову ситуацію у цих підприємствах та поставить на зрозумілий рівень відносини на енергетичному ринку”, - сказав очільник Уряду.
Денис Шмигаль додав, що до теперішнього часу “Енергоатом” продавав спочатку 5%, а потім лише 10% виробленої електроенергії за прямими договорами на ринкових умовах. Державному підприємству хочуть надати можливість реалізовувати 40% виробленої енергії на ринкових умовах. Таким чином, “Енергоатом” зможе отримати прибутки та вчасно виплачувати зарплати та виконувати ремонтні програми.
ПрАт “Укргідроенерго” продаватиме 30% від обсягу відпуску електричної енергії на ГЕС ДП “Гарантований покупець” за ціною 10,0 грн/Мват.год. Решту виробленої енергії реалізує на різних сегментах ринку на ринкових умовах.
У свою чергу ДП "Гарантований покупець" буде продавати електричну енергію постачальникам універсальних послуг в обсягах, необхідних для задоволення потреб населення за ціною, яка розраховується як різниця між середньозваженою фіксованою ціною для побутових споживачів і тарифами на послуги з передачі електричної енергії.
Разом із тим, “Енергоатом” та “Укргідроенерго” продовжать постачати дешеву електроенергію для всіх українських родин за ціною одна копійка за кіловат, щоб максимально знизити кінцеву ціну.
Як писав GreenPost раніше, з 1 серпня у Києві електроенергія для малого бізнесу подорожчає.