Із псоріазом можна і треба боротися, він не є ні карою, ні вироком — це зміна способу життя

1 хв на прочитання29 Жовтня 2021, 14:12

29 жовтня відзначається Всесвітній день псоріазу

На жаль, ефективного і єдиного лікування псоріазу поки не існує. Але є достатньо методів лікування, що дають змогу контролювати хворобу та досягти максимального часу ремісії та мінімального загострення.

За словами Володимира Степанова, лікаря-дерматолога, до кожного пацієнта підхід має бути індивідуальним. Не варто вживати всі ліки, які щедро пропонує реклама, аптека чи сусіди. Лікування має бути поступовим та індивідуальним. Не варто шукати панацеї: як тільки вона з’явиться, про це буде знати увесь світ.

Лікар говорить, що сьогодні арсенал ліків є досить широким. Це переважно речовини, що пригнічують імунну систему. Всі методи лікування можна поділити на три групи: зовнішня терапія (креми, мазі, емульсії, лосьйони), фототерапія (переважно це ультрафіолет В, інколи ПУВА-терапія) та системна терапія (ін’єкції, таблетки, імунобіологічні препарати). Особливої уваги на думку лікаря Степанова заслуговує фототерапія: у цього метода майже немає побічних дій. Її слід використовувати 2–3 рази на рік, в середньому по 20 процедур на курс. Вона чинить імунорегуляторну дію, нормалізуючи баланс запальних і протизапальних факторів.

Медик також зауважує, що вчені, лікарі та пацієнти покладають величезні надії на імунобіологічні препарати — білки, що впливають на імунну відповідь організму. Ці ліки впливають на клітини імунної системи, через які розвивається псоріаз, вони корегують імунні порушення та скорочують строки лікування.

Варто знати, які безоплатні послуги гарантовані хворому в разі інсульту в Україні та де шукати меддопомогу.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: