Верхня палата парламенту Італії ухвалила закон, який забороняє користування послугами сурогатного материнства за межами країни для пар.
Про це повідомляє Ansa, передає Укрінформ.
За законопроєкт, який Сенат остаточно ухвалив у середу, проголосували 84 «за», 58 «проти» і жодного, хто утримався. Опозиційні депутати, які голосували проти, назвали його «непотрібним», «неконституційним» і «спрямованим проти дітей та одностатевих пар».
В Італії сурогатне материнство є незаконним з 2004 року. У 2023 році закон був схвалений нижньою палатою. Відтепер же законопроєкт визнає сурогатне материнство міжнародним злочином. Згідно з ним, виношування дитини для інших осіб карається законом, навіть якщо воно було здійснене за кордоном, але тільки для італійських громадян.
Сурогатне материнство стало гарячою темою під час правління правого уряду прем’єр-міністрки Джорджі Мелоні, чия партія «Брати Італії» (FdI) представила законопроєкт, який дозволяє переслідувати італійців, які вдаються до послуг сурогатних матерів навіть у таких країнах, де це не заборонено – наприклад Іспанія та США.
Джорджа Мелоні вважає сурогатне батьківство «негуманною» практикою, коли до дітей ставляться, як до «товарів у супермаркеті».
Більше новин читайте на GreenPost.