Майже 640 млрд доларів інвестицій у вугільну енергетику по всьому світу знаходяться під загрозою через конкуренцію з більш дешевим виробництвом електроенергії з нових поновлюваних джерел.
Про це інформує GreenPost із посиланням на інформагенцію Reuters, яка публікує підсумки дослідження, проведеного центром Carbon Tracker Initiative.
У звіті розглянута економіка 95% вугільних електростанцій, які працюють, будуються або плануються по всьому світу. Вони мають 499 ГВт проектної потужності з інвестиційними витратами в 638 млрд доларів.
За підрахунками Carbon Tracker Initiative, більше 60% світових вугільних електростанцій в даний час виробляють електроенергію за вищою ціною, ніж можна було б виробляти шляхом будівництва нових поновлюваних джерел енергії.
Не пізніше 2030 р дешевше побудувати вітряну або сонячну електростанцію, ніж продовжувати використовувати вугілля на всіх ринках, говориться в звіті.
У той же час період відновлення капіталу для нових інвестицій у вугільні потужності зазвичай становить від 15 до 20 років, що робить ці інвестиції ризикованими.
Тому 16 млрд доларів інвестицій в ЄС в нові заплановані потужності теплових електростанцій на 7,6 ГВт знаходяться під загрозою, вважають в Carbon Tracker Initiative.
У Китаї, найбільшому в світі виробнику вугілля, ризиковані інвестиції складають 158 млрд доларів, на них планується побудувати ТЕС потужністю 206 ГВт.
При цьому Китай має 982 ГВт існуючої вугільної енергетики. В Індії ризику піддаються 80 млрд доларів, на які будується теплових електростанцій на 37 ГВт і планується ще на 29 ГВт.