26.02.2020 Олександра Єршова
Розвиток енергетичного сектору, на думку інвесторів, переживає кризу, яку можна вирішити
тільки діями, а не розмовами. Рішення затягуються на рівні влади чи парламенту, що погано впливає на перспективи.
Голова правління компанії ДТЕК Максим Тімченко під час виступу на "Енергетичному форумі 2020" зауважив, що влада страждає популізмом і не вирішує питання, які потребують негайних дій. На його думку це заважає розвитку енергетики і є неприпустимим в цій сфері. Якщо влада та парламент страждають на популізм, то в результаті приймаються рішення, які не дають ні визначеності, ні стабільності суспільству. Він закликав державні установи до негайного вирішення питань.
"Ще один тренд, який розвивається - популізм. Дуже небезпечний в такій галузі як енергетика. Можна робити багато заяв і декларацій, але якщо вони не підкріплюються реальними розрахунками і технічними, і економічними, то це популізм. А популізм в енергетиці добре продається політиками. І це стосується безпосередньо енергокомпаній. Якщо переважає популізм, і уряд або депутати дотримуються цього популізму, то приймаються рішення які не дають ні визначеності, ні стабільності для розвитку суспільства. І потім це все повертається", - каже Тімченко.
Представник ДТЕК каже, що все що відбувається останні чотири місяці - це наслідок обмежень, які
встановив регулятор, парламент чи інші держоргани.
"Енергонезалежність називають найважливішою частиною стратегічного розвитку держави, і під прикриттям лібералізації, відкривають імпорт з Росії в Білорусь, коли нас не пускають на ці ринки. Ми робимо додаткові обмеження для експортерів не стимулюючи розвиток експорту, а створюючи складну ситуацію для них, яка робить нас неконкурентоспроможними. Питання: чи ми живемо в ілюзії або в реальності ", - зауважив Тімченко.
Інвестор підтвердив, що сьогодні регулятор і Міністерство відкриті для діалогів. І перше, що треба зробити - це стабілізувати роботу. На думку Тімченко, криза, яка існує на ринку електроенергії створена усіма учасниками. Це наслідок додаткових обмежень, невчасно прийнятих рішень, відсутність балансу, відсутність прогнозів, відсутність консолідованої позиції органів влади.
Голова правління ДТЕК зауважив, що зараз на рівні світу обговорюється проблема бізнесу, який не відповідає очікуванням суспільства, а працює на акціонерів. І зараз потрібно переорієнтуватись та слідкувати за впливом на навколишнє середовище.
Зазначимо, що Прем'єр вважає головною проблемою загальної енергетики до цього часу монополізацію. І в планах уряду просунутись у цьому році до будування ефективних енергетичних ринків.
Нагадаємо, що вітчизняні виробники пасажирського транспорту повідомили, що мають розробки та можуть виробляти електробуси, але існуюче законодавство заважає їм активно реалізовувати можливості.