Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Інтегрований довкіллєвий дозвіл: уряд затвердив Порядок проведення громадських слухань

Інтегрований довкіллєвий дозвіл: уряд затвердив Порядок проведення громадських слухань

Громадські слухання будуть проводити обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

2 хв на прочитання10 годин тому
Фото: ілюстративне / center-ltd Фото: ілюстративне / center-ltd
Поділитись:

Уряд схвалив Порядок організації та проведення громадських слухань у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу, розроблений Міндовкіллям на виконання вимог Закону України «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення».

“Документ спрямований на врегулювання процедури організації та проведення громадських слухань у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу. Сама процедура видачі дозволу передбачає можливість проведення громадських слухань під час громадського обговорення для надання суспільству якісної, оперативної інформації для забезпечення більш ефективної реалізації прав та інтересів громадян”, — зазначила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Громадські слухання будуть проводити обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, орган виконавчої влади АР Крим з питань екології та природних ресурсів, які буде визначати Міндовкілля. Такі громадські слухання будуть проводитися, якщо для участі у них зареєстровано не менше п’яти осіб.

Проведення громадських слухань дасть змогу громадськості безпосередньо брати участь у процедурі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу та сприятиме діалогу з оператором установки.     

З усіма етапами процедури видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3BDONRP

На шляху до ЄС у липні цього року в Україні прийнято Закон “Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення”. Він імплементує глави 1, 2 та 7 Директиви 2010/75/ЄС і створює базис для отримання промисловими підприємствами інтегрованого довкіллєвого дозволу на кожну установку. Це сприятиме зменшенню промислових викидів, а отже зниженню рівня забруднення довкілля.

Міндовкілля спільно з Командою підтримки відновлення та реформ при Міндовкіллі та проєктом міжнародної технічної допомоги «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України» (GIZ) продовжує наполегливо працювати над реформою запобігання промисловому забрудненню та розробленням підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для повноцінної реалізації Закону, задля створення всіх необхідних умов для видачі інтегрованих довкіллєвих дозволів з 08.08.2025.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко