Вєтрова Влада2 хв на прочитання02 Червня 2022, 08:38
Сказ - не єдине захворювання, яким люди можуть заразитися від тварин. Існує безліч інфекцій, які можна підхопити від контакту з дикими чи домашніми улюбленцями. Лікар-інфекціоніст Леся Радковська назвала найпоширеніші хвороби, що передаються від котів, павуків, гризунів, кліщів, змій до людини, пише «Апостроф».
"Не всі тварини інфіковані!, - наголошує фахівець в Instagram. - Домашні тварини мають оглядатись у ветеринара і отримувати протиглистну профілактику та вакцини. З дикими тваринами складніше. Краще їх не рухати та ретельно мити руки після контакту. І вибирати місце для купання чи пиття води, де це дозволено".
Хвороби, що передаються від тварини до людини
- Лептоспіроз. Виділяють гризуни із сечею. Передається людині вже через водойми (купання, миття рук,пиття), пил тощо. Потрапляє збудник через очі, слизові, мікротріщини на тілі.
- Токсокароз. З випорожненнями хворих тварин виділяються яйця токсокар.
- Трихінельоз. Вживання інфікованого личинками м’яса, термічно не обробленого.
- Теніоз. Як і попереднє захворювання, передається через інфіковане личинками м'ясо.
- Ехінококоз. Контакт з інфікованими тваринами – собаками, котами, вівцями та іншими.
- Сальмонельоз. У хворих тварин інфіковані: яйця (шкаралупа), м'ясо (через інфікування під час забою або зберігання/готування), молоко, сеча/кал. Людина теж з випорожненнями та недостатньою особистою гігієною може інфікувати інших людей.
- Дифілоботріоз, опісторхоз. Сира, термічно не оброблена, слабо просолена інфікована риба.
- Орнітоз. Повітряно-краплинно (слиз) або з пилом (випорожнення) хворих птахів.
- Кліщовий енцефаліт (нечасто, більше на півночі країни) або хвороба Лайма (більш поширена). Передається через укус інфікованого кліща, тривале присмоктування чи невдале видалення його.
- Дирофіляріоз, малярія, жовта гарячка, філяріоз (в Україні немає). Через укус інфікованих комарів.
- Міаз – зараження личинками мух, оводів. Комахи своїми лапками переносять різні збудники, якими інфікують їжу і вона стає небезпечною для вживання.
- Токсоплазмоз – при контакті з фекаліями хворого кошеня, передається через немиті руки. Також можна заразитися при вживанні зараженої сирої яловичини.
- Феліноз – хвороба котячих подряпин. Передається через укуси, подряпини, у разі потрапляння слини тварини. Також можна заразитись, погладивши кошеня рукою з пошкодженою шкірою.