Догори
Дати відгук

Індійська вакцина — влада приховує реальну ціну препарату

У МОЗ заявили, що щеплення дасть імунітет від ковіду на рік

1 хв на прочитання23 Лютого 2021, 19:45
 Влада приховує реальну ціну препарату Влада приховує реальну ціну препарату
Поділитись:

Імунітет після щеплення вакциною від COVID-19 діятиме щонайменше 12 місяців. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санлікар Віктор Ляшко під час брифінгу.

"За нашою інформацією, як мінімум 12 місяців після щеплення повинен бути імунітет, якщо не відбудеться жодної мутації (ковіду — ред.), яка не була передбачена до цього. На даному етапі в державному бюджеті передбачено 3,9 млрд гривень для закупівлі вакцини, щоб безплатно, добровільно вакцинувати людей від коронавірусної хвороби", - заявив він.

Головний санлікар також додав, що в проєкті бюджетної декларації, який МОЗ подав Міністерству фінансів, вже передбачено необхідну суму для закупівлі вакцини від коронавірусної хвороби на 2022 рік.

Під час того ж самого брифінгу представник компанії-посередника Crown Agents, якій МОЗ доручило закуповувати вакцини від ковіду замість держпідприємства «Медичні закупівлі», заявив, що не буде розголошувати ціну індійської вакцини Covishield. Про це повідомила директорка компанії Crown Agents Тетяна Коротченко.За її словами, був підписаний договір про нерозголошення ціни. Лише зауважила: «Ми зробимо усе можливе, щоб Україна отримала кращу ціну».

Також вона додала, що вартість відповідатиме задекларованій розробником. Тобто українці не зможуть дізнатися реальної ціни вакцини закупленої МОЗ за бюджетні кошти та чи були накрутки під час купівлі.

Нагадаємо, через завищення ціни китайської вакцини, що закупив МОЗ, у майже шість разів, НАБУ відкрило кримінальне провадження проти Максима Степанова.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost