Імовірно, потрапили туди після оральної вакцинації: збудник поліомієліту виявлено у стічних водах кількох німецьких міст

2 хв на прочитання29 Листопада 2024, 22:06
Зображення згенеровано ШІ

У вакцинованих віруси можуть виділятися з організму протягом шести тижнів після щеплення.

За даними Інституту Роберта Коха (RKI), поліовіруси були виявлені у зразках стічних вод кількох німецьких міст. Ідеться про Мюнхен, Бонн, Кельн і Гамбург. Однак поки що до федерального інституту не надходило жодних повідомлень про підозри на поліомієліт або захворювання на нього. Згідно з інформацією, виявлені збудники не є диким типом поліовірусу, а рвдше вірусами, які можна простежити до оральної вакцинації проти поліомієліту з ослабленими живими збудниками, розповідає Die Zeit.

Експерти RKI підозрюють, що циркулюючі збудники, ймовірно, було занесено людьми, які отримали оральну вакцинацію проти поліомієліту. Цей вид вакцинації більше не поширений в Європі, але все ще проводиться, зокрема, в Африці й Азії. У вакцинованих людей віруси можуть виділятися з організму протягом шести тижнів після щеплення.

У федеральному інституті зазначили, що якщо збудник продовжить циркулювати, можливі окремі випадки захворювання серед людей, які не мають достатнього захисту. Однак ймовірність цього є низькою через загальний високий рівень вакцинації, що становить 90 % по всій країні, та гарні гігієнічні умови в Німеччині.

Поліомієліт є дуже заразним захворюванням, яке може призвести до постійного паралічу у людей, які не мають достатньої імунізації. RKI радить заповнити існуючі прогалини в імунізації. Медичний персонал і працівники системи охорони здоров'я також повинні бути більш пильними у разі появи симптомів, характерних для поліомієліту, таких як лихоманка, утруднене ковтання, головний біль, біль у кінцівках і нудота.

Поліомієліт також відомий як дитячий параліч, оскільки збудник колись був настільки поширений, що контакт із ним зазвичай відбувався в дитинстві. Зокрема від паралічу поліомієліту страждали немовлята — як правило, з постійною інвалідністю. Наразі лікування не існує. Вважається, що хвороба майже викорінена завдяки глобальним кампаніям вакцинації, але збудники все ще виявляються в індустріально розвинених країнах і реєструються окремі випадки захворювання.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: