«Донатячи» на ЗСУ, доводиться дотримуватися пильності, тим більше факти зловживання довірою почастішали. Хто ж має законне право збирати кошти на потреби Збройних Сил України і як це робити правильно, щоби не «кошмарили»? У цих питаннях розбирався відомий адвокат Дмитро Бузанов.
Відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» публічний збір благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України здійснюється особами, зазначеними у частинах другій — п’ятій цієї статті, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядком здійснення публічного збору благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 р. N 451, визначено, що публічний збір благодійних пожертв може здійснюватися:
✔ особами, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації або на користь благодійної організації від власного імені (через благодійні організації);
✔ особами, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь Міноборони;
✔ уповноваженими посадовими особами Міноборони з використанням засобів масової інформації.
Усі решта роблять це незаконно.
«Перевіряйте право на збір коштів перед пожертвою, оскільки ці кошти можуть не дійти до адресата. Так, бюрократія сповільнює збір, але забезпечує цільове використання», — наголошує адвокат.
Також ми розповідали, чому після Вінниці ніякої Женевської конвенції: рашисти повинні бути визнані не військовополоненими, а терористами — юрист.