Четвер, 13 Серпня 2020
Догори
Дати відгук

Депутати відкликали закон про рубки у заповідниках

Разом - сила

2 хв на прочитання09 Липня 2020, 15:32 194
Заповідна зона НПП "Гуцульщина". Фото Олега Листопада Заповідна зона НПП "Гуцульщина". Фото Олега Листопада
Поділитись:

Після серії протестів та гострих критичних публікацій, у тому числі й у GreenPost,  народні депутати В’ячеслав Рубльов та Ігор Палиця відкликали свій законопроєкт № 3619 «Про внесення змін до статей 16 та 30 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" щодо загрози припинення об’єктом природно-заповідного фонду виконання природоохоронних, наукових та естетичних функцій». 

Цей  законопроєкт пропонує збільшити рубки у заповідниках та заповідних урочищах. 

Автори законопроєкту — група нардепів із Волині, першим іде прізвище В’ячеслава Рубльова, який давно відомий екологістам як лобіст інтересів волинських лісгоспів. Другим підписався Ігор Палиця, який свого часу обіймав посаду Голови Волинської облради, решта — теж мажоритарники з області, переважно від «Слуги народу».

«Цей та інший законопроєкти цього ж колективу авторів із Волині можна було б назвати просто "дозволити Цуманському лісгоспу рубати в НПП "Цуманська Пуща" все що він хоче". Це вся суть пропонованих змін», — коментує ініціативу волинських нардепів аналітик «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов.

Наразі законопроєкт відкликано. Проти нього активно виступали, зокрема, Асоціація зоозахисних організацій України, Всеукраїнська екологічна ліга, КЕКЦ та інші екологічні та зоозахисні організації.

Як ми вже писали, в 99 % випадках санітарні рубки у природно-заповідному фонді (ПЗФ) проводяться з метою заготівлі деревини. Бо вилучення сухостійної відпрацьованої сосни не може зупинити короїда, а наявність на дубі опенька не призведе до «зникнення лісу», що б не писали у своїх «наукових обґрунтуваннях» лісопатологи й оплачені лісгоспами «науковці».

Тому цей законопроєкт варто відхилити, бо він жодним чином не допоможе ПЗФ виконувати свої функції, а лише дасть змогу знову заготовляти ліс у заповідних зонах. 

Нагадаємо, що лісу висаджують більше ніж вирубують. Водночас екологи та експерти заявляють, що вирубка лісів — одна із причин паводків.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.