10-річний пацієнт з народження мав проблему з сечовиведенням. Завдяки лікарям Охматдиту дитина може ходити в туалет самостійною, ідеться у повідомленні медзакладу.
Цей хлопчик зовнішньо не виділяється з-поміж інших дітей: на перший погляд — цілком здорова дитина. Але він народився з множинними вадами розвитку сечової системи і кишківника. При народженні у дитини була відсутня пряма кишка, а товста відкривалася в сечовий міхур, також було виявлено атрезію ануса.
В період новонародженості одеські лікарі вивели дитині 2 стоми: з кишки (колостома) і сечового міхура (цистостому). Наступні 10 років дитина природньо не ходила в туалет. Усі ці роки батьки пацієнта не зверталися до лікарів, тож дитина не отримувала лікування. Хлопчик потрапив в Охматдит у 2020 році, коли у нього розвинулася хронічна ниркова недостатність, бо дитина не мала нормального сечеспускання і частина сечі поверталася у нирки (рефлюкс). Тепер хлопчик потребує пересадки нирки та вже два роки живе в лікарні, бо залежить від процедури гемодіалізу, що заміняє роботу нирок.
Зберегти власні нирки могло вчасне діагностування патології звуженої уретри та хірургічне лікування. Однак діагноз поставили тільки урологи Охматдиту, коли дитині вже було 10 років. Аби підготувати пацієнта до трансплантації нирки, урологи нашої лікарні провели дитині пластику уретри, прибрали аномальне звуження. Тепер дитина має нормальне сечеспускання, вперше за 10 років самостійно ходить в туалет.
Дитячий уролог НДСЛ «Охматдит» Максим Пономаренко наголошує: «Якби дану патологію діагностували вчасно, то сечовий міхур дитини весь час виконував свої функції, а нирки дитини залишилися здоровими. Через загублений час тепер пацієнт потребує подальших операцій і трансплантації нирки, бо зараз цей орган не функціонує як належно: лише виводить воду, не фільтруючи кров».
Дитина продовжує лікування у відділенні інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій Охматдиту, проходить гемодіаліз та перебуває під наглядом мультидисциплінарної команди лікарні.