Число дітей з ожирінням зростає з кожним роком. За даними ВООЗ на 2010 рік, понад 40 млн дітей віком до 5 років мають надмірну масу тіла. При цьому їхня кількість кожні 30 років збільшується вдвічі. Передбачається, що у 2025 році на ожиріння страждатиме 72 млн дітей.
Зміна харчової поведінки та збільшення фізичної активності дитини — основа лікування ожиріння. Про це розповідає лікар-ендокринолог Марина Бабинцева.
Батьків вчать підраховувати калорійність страв і правильно складати раціон. Дітей та їхніх батьків на спеціальних школах ожиріння знайомлять із «харчовою пірамідою» або «харчовим світлофором», які складаються з трьох груп продуктів.
Зелений та жовтий колір «світлофора» — продукти, які забезпечують почуття насичення та містять необхідні білки, жири та вуглеводи. До них належать нежирні сорти м'яса та риби, овочі, несолодкі фрукти та ягоди, цільнозернові крупи та злаки.
Червоний колір: солодощі, ковбасні вироби, жирні м'ясо і риба, напої, що містять цукор тощо.
Фізична активність без дієти слабко впливає зниження ваги. Це має кілька причин:
В результаті кількість з'їденого значно перевищує енерговитрати за фізичних навантажень.
Проте у половини дітей дієтотерапія разом із посиленою фізичною активністю дозволяє знизити вагу. За даними інших досліджень, ці показники набагато скромніші, і без додаткової медикаментозної або психотерапевтичної підтримки скинути вагу вдається лише 4-5 % дітей.
Тимчасом якщо не вдається схуднути, це може означати, що слід порадитися з лікарем: консультує ендокринолог.