Грузія не отримала статусу кандидата в ЄС через відмову від санкцій проти Росії — мер Тбілісі
Лідери Євросоюзу у червні 2022 року надали статус кандидата на вступ до спільноти Молдові й Україні, але відмовили Грузії.
Грузії не надали статусу кандидата в члени ЄС через те, що керівництво республіки відмовилося приєднуватися до санкцій проти РФ. Про це у понеділок повідомив журналістам генеральний секретар правлячої партії «Грузинська мрія — Демократична Грузія», мер Тбілісі Каха Каладзе.
«Відмова у наданні статусу кандидата була політичним рішенням, і суспільство дуже добре зрозуміло, чому це сталося. Влада Грузії для них становить проблему, тому що не приєднується до санкцій, не починає війну, не відкриває "другий фронт" у країні», — цитують його заяву російські ЗМІ.
Мер Тбілісі додав, що влада ретельно працює над виконанням 12 рекомендацій, які передані Грузії для набуття статусу кандидата.
«Наша влада готова ретельно виконати і зробити все, щоб країна набула статусу кандидата. Яке рішення буде прийнято, це вже від нас не залежить. Якщо нададуть [статус кандидата], зрадіємо. Якщо не нададуть, то і це не проблема», — підсумував він.
Нагадаємо, 25 лютого 2022 року прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі оголосив, що не планує запроваджувати санкції проти Росії, пояснюючи це національними інтересами. На початку березня 2022 року президент України Володимир Зеленський відкликав посла з Тбілісі «за неморальну позицію» грузинської влади щодо санкцій.
Лідери Євросоюзу у червні 2022 року надали статус кандидата на вступ до ЄС Молдові й Україні, але відмовили Грузії, визнавши лише її європейську перспективу. Вони дали 12 рекомендацій для надання країні статусу кандидата в члени ЄС, серед яких боротьба з корупцією, зміцнення верховенства закону, ухвалення закону проти олігархів.
Тимчасом ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити 130 млн євро Грузії за свої дії у серпні 2008 року.
Окрім того, «Росія має засвоїти, де проходять її кордони»: чи повинна Україна вирішувати питання деокупації грузинських земель.