Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Громадський екологічний нагляд поповнився трьома інспекторами — деталі

Громадський екологічний нагляд поповнився трьома інспекторами — деталі

Ідеться про Київську, Хмельницьку та Черкаську області.

2 хв на прочитання18 Листопада 2021, 15:43
Фото: Громадський Екологічний Нагляд
Фото: Громадський Екологічний Нагляд
Поділитись:

16 листопада голова штабу Громадських інспекторів при Держекоінспекції Андрій Верлатий та його заступник, народний депутат 8-го скликання та голова парламентського комітету з питань екологічної політики Олег Недава вручили посвідчення громадських інспекторів трьом майбутнім керівникам штабів при ДЕІ. Про це повідомляється на сторінці Громадський Екологічний Нагляд.

Посвідчення громадського інспектора отримав майбутній голова штабу ГІОД у Київській області при ДЕІ Соличного округу Ярослав Бєлов, а також майбутній очільник штабу при ДЕІ у Хмельницькій області Сергій Вавринчук та майбутній керівник штабу у Черкаській області при ДЕІ Центрального округу Цапурін Олександр.

Також Андрій Верлатий та Олег Недава провели робочу нараду з громадськими інспекторами та напрацювали основні цілі та напрямки діяльності структур з урахуванням специфіки регіонів.

«Як ми знаємо, згідно із законом про органи місцевого самоврядування, місцевим радам та їх головам держава делегувала повноваження з охорони навколишнього середовища. Здебільшого на це надважливе питання звертається недостатня увага порівняно із соціальними питаннями, але саме від захисту навколишнього середовища безпосередньо залежить наше з вами майбутнє. І так як більшість очільників місцевих рад приділяють екологічним питанням незначну увагу, ми пропонуємо свою допомогу в налагодженні системи вирішення кричущих проблем з охорони навколишнього середовища», — зазначив Олег Недава.

Заступник голови штабу Громадських інспекторів при Держекоінспекції також розповів, що у громаді, залежно від кількості мешканців має формуватись свій штаб інспекторів з охорони навколишнього середовища.

Ці люди, які здебільшого є співробітниками органів місцевого самоврядування або просто є активними мешканцями громади, на безоплатній основі будуть допомагати головам штабів здійснювати свої повноваження з екологічних питань. Адже штаби мають сформувати структуру, навчаючи майбутніх інспекторів, які згодом пройдуть іспит і постійно підвищуватимуть свій кваліфікаційний рівень.

«Я закликаю голів штабів із керівниками територіальних органів Держекоінспекції провести наради з керівниками ОТГ з цього питання. Разом із тим я пропоную свою всесторонню допомогу та готовий особисто виїжджати на подібні наради задля надання консультації та обміну досвідом. Адже основна наша мета — налагодити комунікацію між мешканцями громади й органами, які відповідають за дотриманням екологічного законодавства, тобто між місцевими мешканцями й Екоінспекцією та штабами при ній» — підкреслив Олег Недава.

Нагадаємо, що в Україні працює єдиний екологічний вебпортал «ЕкоСистема».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.