Догори
Дати відгук

В Україні працює єдиний екологічний вебпортал «ЕкоСистема»

Містить сім онлайн послуг, 66 реєстрів відкритих екологічних даних, три інтегровані інформаційні ресурси.

1 хв на прочитання12 Жовтня 2021, 10:24
ЕкоСистема ЕкоСистема
Поділитись:

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема». Цим рішенням врегульовується питання функціонування єдиної екологічної платформи, яку Міндовкілля в тестовому режимі запустило ще в травні 2021 року, повідомляє Урядовий портал.

Цей документ визначає «ЕкоСистему» як загальнодержавну екологічну автоматизовану інформаційно-аналітичну систему, інтегровану з порталом «Дія»яка покликана забезпечити доступ до екологічної інформації, а також ефективну електронну взаємодію між державою, бізнесом і громадою з метою отримання адміністративних послуг у сфері захисту довкілля.

«ЕкоСистема» вже містить сім онлайн-послуг, 66 реєстрів відкритих екологічних даних, три інтегровані інформаційні ресурси: Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, сайт wownature.in.ua та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів.

У Міндовкіллі вважають, що  в майбутньому «ЕкоСистема» стане справді сучасним і ефективним інструментом управління природними ресурсами та платформою для пошуку актуальної інформації про стан довкілля в Україні 

Портал також має:

  • забезпечити високий рівень поінформованості українців про стан довкілля;
  • полегшити впровадження механізму електронного урядування;
  • гарантувати прозорість у діяльності органів виконавчої влади;
  • спростити узагальнення та систематизацію інформації про довкілля, якою володіють органи державної влади на різних рівнях;
  • сприяти узгодженню позицій стейкхолдерів та активізації участі громадськості у прийнятті рішень, які стосуються екологічної політики тощо.

До слова, Кабмін затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину — деталі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.