Голова правління Експертної Ради суспільних досліджень та проектів у сфері національного здоров'я та соціального захисту, к. м. н. (дисертація по пульмонології та імунології) Інна Березюк розповідає, як слід готуватися до інфекційного сезону. Вона радить не обносити прилавки, не шукати дорогі препарати «про всяк випадок» в інтернеті і не замовляти з-за кордону «про запас» те, чого у нас немає.
«Тим більше, якщо «домашній аптечний склад» ви будете створювати ціною якості свого звичайного життя, а у нас на сьогодні більша частина населення обмежена в коштах елементарного існування», — нагадує Інна Березюк.
Вона закликає витрачати кошти правильно. Наприклад, маючи можливість, відкласти невелику «страхову суму» на епідсезон, щоб потім за потреби мати резерв.
Якщо ж ви раптом захворієте, то насамперед кошти варто витратити на правильну діагностику причини, говорить лікар.
Якщо ж урахувати, що в епідсезон нас може бомбити маса вірусів, а навколо повно таких людей, тобто це буде не один раз відбуватися з нами весь сезон, і, так чи інакше, але залежно від нашої резистентності, нашої соціальної активності, «їхньої культури» і нашої в тому числі, ну і маса інших т.д., то запас на таке тестування на сезон повинен бути все ж достатнім, щоби при найменших симптомах ГРВІ, яка розгорається, ви змогли своєчасно взяти матеріал зі слизових, поки це показово, і визначити, а що ж це буде в цей раз — ковід чи не ковід», — говорить Інна Березюк.
Лікар пояснює, що тільки після діагностики може йтися про придбання досить недешевих препаратів, які допоможуть правильно і швидко впоратися із захворюванням в самому його початку і «стати «редактором» того сценарію, який може диктувати вам хвороба, якщо ви не втрутитеся своєчасно».
Також ми розповідали, що «епідсезон уже почався, тому хто не встиг, той запізнився»: експерт про особливості вакцинації восени.