153 лауреати Нобелівської та Всесвітньої продовольчої премій опублікували відкритий лист, у якому закликали до розширення наукових досліджень та пошуку нових способів вирощування продуктів харчування для задоволення зростаючих глобальних потреб у найближчі десятиліття. На їхню думку, за відсутності зусиль щодо розподілу продовольства та отримання високого врожаю, запобігти глобальному голоду навряд чи вдасться.
За оцінками авторів листа, приблизно 700 мільйонів людей вже сьогодні “не забезпечені продовольством”. Без активних зусиль щодо вирощування набагато більших обсягів продуктів та ”різних видів продовольства”, кількість тих, хто гостро потребує, досягне мільярдів.
"Яким би важким і некомфортним це не уявлялося, до середини століття людство зіткнеться з ще більшим браком продовольства та нестабільністю у світі. Це посилиться порочним колом конфліктів та відсутністю продовольчої безпеки", - йдеться у зверненні.
За прогнозами, світове населення до 2050 року збільшиться ще на 1,5 мільярда людей, а зміна клімату призведе до зниження продуктивності більшості основних продуктів харчування, зазначають експерти. грунтів та нестача води.
Лист був підготовлений за підсумками зустрічі експертів з доступності продовольства, яка відбулася минулої осені в Римі. Незважаючи на потенційну похмурість, відображена в ньому картина дає надію на оптимістичне майбутнє, якщо люди вдадуться до необхідних дій.
У листі йдеться, що різке збільшення фінансування досліджень у поєднанні з більш ефективними способами обміну інформацією та розподілу продуктів харчування могло б запобігти потенційному голоду.
За словами Брайана Шмідта, лауреата Нобелівської премії з фізики 2011 року, необхідність різкого збільшення виробництва продуктів харчування у найближчі десятиліття – "величезна проблема". Але її можна дозволити за належного фінансування, розширення існуючих знань у цій галузі та глобального лідерства.
Більше новин читайте на GreenPost.