Догори
Дати відгук

Герпес замучив: фармацевт радить, як можна вирішити проблему

Але якщо герпес «навідує» вас частіше за 4 рази на рік — необхідно звернутися до фахівця.

2 хв на прочитання29 Травня 2022, 00:45
Поділитись:

Зміна клімату, стрес, переохолодження, травма, прямий контакт з вірусом... і на губі (на шкірі обличчя, слизовій порожнині рота тощо) виникає свербіж чи поколювання, бульбашка або багато бульбашок. Усередині цього міхура 3-5 днів «цвіте» вірус герпесу, потім бульбашка лусне — й почне утворюватися скоринка. Через 5-7 днів слід від застуди повністю зникне — або не зникне і залишиться рубець. Все залежатиме від того, як кожен подбає про перебіг своєї хвороби, говорить «Досвідчений фармацевт».

Що робити? ⠀

Якщо планується зміна клімату, то за два тижні приймати засоби з ехінацеєю у профілактичній дозі (для дітей від року будь-який immune support Sweet echinacea);

Щойно з'явилося відчуття печіння, сверблячки — активно наносити противірусну мазь (Ацикловір, Вісцид).

Якщо бульбашка вже з'явилася, її необхідно обробити спиртом (більше 70 %) або олією чайного дерева, а потім нанести на ділянку ураження мазь з ацикловіром (використання помад, блисків для губ, гігієнічних помад слід виключити). Цю процедуру необхідно повторювати щонайменше 5 разів на день. Якщо пухирцеві висипання на обличчі або в порожнині рота великі, з'явилася температура — слід звернутися до терапевта або стоматолога для призначення комплексної системної терапії.

Коли бульбашка лусне, нанесіть будь-який регенеруючий засіб (мазь Солкосерил, олію шипшини тощо), гель Контрактубекс зробить рубець майже непомітним.

«І не забуваємо про індивідуальні засоби особистої гігієни, посуду, щоб не заразити оточуючих», — нагадує фармацевт. ⠀

Якщо ж вірус герпесу виникає частіше за 4 рази на рік — необхідно звернутися за консультацією до фахівця.

Також ми розповідали, чи варто користуватися кремом для обличчя на ніч.

Окрім того, ми писали, коли і яким сонцезахисним кремом варто користуватися.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.